News

Cardano wykorzystuje Hydrę do konkurowania z Ethereum

Rynek kryptograficzny znajduje się obecnie na etapie, w którym słabość jednej sieci może utorować drogę do rozwoju innej. Rywalizacja między Ethereum i Cardano jest idealnym tego przykładem. Ten drugi jednak “podcina” bazę użytkowników tego pierwszego. 

Cardano jest jedną z najlepszych sieci blockchain, która obecnie korzysta z rosnących opłat za gaz Ethereum. Podobno inwestorzy przechodzą na Cardano, które jest bardziej opłacalną siecią dzięki aktualizacji Hydry, co sprawiło, że sieć stała się bardziej skalowalna.

Opłaty Ethereum rosły wykładniczo w ciągu ostatnich kilku dni. Wzrost ten został częściowo powiązany ze zwiększonym przeciążeniem sieci z powodu szumu związanego z memecoinami. 

Tymczasem opłaty Cardano “wyblakły” w porównaniu z Ethereum. Podczas gdy opłaty za ETH osiągnęły ostatnio szczyt 35 mlm dolarów, oto płaty Cardano osiągnęły ostatnio szczyt na poziomie nieco powyżej 13 000 dolarów. 

To prawda, że liczba użytkowników na Cardano była znacznie niższa niż na Ethereum. Niemniej jednak wzrost opłat w Ethereum nadal stanowi poważny minus, jeśli chodzi o opłaty. Korzysta na tym Cardano. 

Inny obszar, na który warto zwrócić uwagę to codzienne aktywne adresy, które rosły w ciągu ostatnich siedmiu dni. Potwierdza to większą aktywność sieci. Wskaźnik dominacji społecznej odnotował wzrost, zwłaszcza 9 maja, tego samego dnia, w którym opłaty za gaz Ethereum osiągnęły szczyt. 

ADA od kilku dni sprzyja niedźwiedziom. Najczęściej ześlizgiwał się poniżej rosnącej linii wsparcia po tym, jak nie udało mu się zapewnić wystarczającej byczej dynamiki, aby wesprzeć obrót. W związku z tym rosnąca fala adopcji nie była wystarczająco silna, aby ochronić ADA przed niedźwiedziami.

źródło: ambcrypto.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button