News

Cena XRP wzrosła w pierwszym kwartale o 60%

Cena XRP wzrosła o imponujące 60% w pierwszym kwartale 2023 roku, dzięki rosnącym spekulacjom na temat możliwej wygranej Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd oraz szerszym byczym nastrojom na rynku kryptowalut. 

Para XRP/USD spodziewa się większych wzrostów w drugim kwartale, głównie ze względu na klasyczny uparty wzór kontynuacji trendu. 

Pod koniec marca XRP przebił się powyżej swojego wielomiesięcznego oporu wzrostowego, unikając potencjalnej korekty o 35%. Odbicie osiągnęło 0,58 USD 29 marca, czyli najwyższy poziom od maja 2022 roku. 

Teraz XRP zachowuje się w taki sposób, który wydaje się być “chorągiewką byka”. Ten zwyżkowy wzór kontynuacji powstaje, gdy cena konsoliduje się wewnątrz symetrycznego trójkąta po silnym wzroście. 

Proporzec byka rozwiązuje się po przekroczeniu przez cenę górnej linii trendu, przy jednoczesnym wzroście wolumenu obrotu. Cel wybicia formacji uzyskuje się poprzez dodanie wysokości poprzedniego trendu wzrostowego do punktu wybicia. 

Innymi słowy, cel 0,65 USD w drugim kwartale za XRP i wzrost o około 30% w stosunku do obecnych poziomów.

Dzienny wykres cen XRP/USD. Źródło: TradingView 

I odwrotnie, decydujące zamknięcie poniżej dolnej linii trendu grozi unieważnieniem zwyżkowej konfiguracji i zwiększa prawdopodobieństwo przetestowania przez XRP 50-dniowej wykładniczej średniej w pobliżu 0,44 USD jako kolejnego celu spadkowego. 

Wieloryby połykają XRP, gdy dolar słabnie

Według danych Santiment, wzrosty ceny XRP od początku roku pokrywają się ze wzrostem akumulacji wielorybów. 

Na przykład podaż XRP w posiadaniu większości wielorybów wzrosła wraz z jej 40% zwyżką w 2023 roku, pomimo doniesień o niektórych wielorybach wyrzucających XRP o wartości około 35 mln dolarów.

Dystrybucja dostaw XRP wśród wielorybów. źródło: Santiment 

Tymczasem słabnący dolar amerykański zwiększył ryzyko związane z aktywami we wszystkich dziedzinach, w tym w Bitcoinie, którego korelacja z XRP w większości pozostawała w tym roku na stałym poziomie w dziennych ramach czasowych.

XRP/USD i BTC/USD dzienny współczynnik korelacji. Źródło: TradingView

Ogólnie rzecz biorąc, zwyżkowy scenariusz dla XRP pozostaje zależny od zwycięstwa Ripple nad SEC w najbliższym czasie, podczas gdy nie należy również wykluczać innych scenariuszy.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button