News

CEO Binance: DeFi przewyższy CeFi w następnej hossie

Dyrektor generalny Binance, Changpeng „CZ” Zhao, przewiduje, że zdecentralizowane finanse mają potencjał, aby w następnej hossie przewyższyć finanse scentralizowane. 

Podczas wydarzenia X Spaces, które odbyło się 1 września, Zhao podzielił się swoimi przemyśleniami na temat przyszłości DeFi: 

Myślę, że im bardziej zdecentralizowana staje się branża, tym lepiej. DeFi to przyszłość. Wolumen waha się pomiędzy 5% a 10% wolumenu CeFi, co nie jest małą kwotą. Następna hossa może równie dobrze sprawić, że DeFi będzie większe niż CeFi.

W czerwcu, w następstwie działań prawnych amerykańskiej SEC przeciwko Coinbase i Binance, średni wolumen obrotu na trzech największych zdecentralizowanych giełdach (DEX) wzrósł o 444% w ciągu 48 godzin. W chwili redagowania, całkowity wolumen obrotu na indeksach DEX w ciągu 24 godzin wynosi 722 776 226 USD. 

CZ podzielił się dalej swoją opinią na temat niedawnego oddalenia pozwu przeciwko zdecentralizowanemu protokołowi Uniswap.  

Sprawa Uniswap była niezwykle pozytywna, niezwykle rozsądna, logiczna i jasna. To bardzo dobrze.

– oznajmił. 

30 sierpnia amerykański sąd federalny oddalił pozew zbiorowy przeciwko Uniswap oraz jego dyrektorowi generalnemu, fundacji i podmiotom wspierającym kapitał wysokiego ryzyka, wniesiony przez powodów. Twierdzili oni, że stracili pieniądze w wyniku oszustw na zdecentralizowanej giełdzie kryptowalut. 

Sędzia odrzucił sprawę, ponieważ żadna ze stron nie była w stanie zidentyfikować oszustów i podkreślił, że niepewność regulacyjna prowadzi do zmniejszenia ochrony inwestorów: 

Podczas sesji użytkownik X przypomniał decyzję sędziego, zgodnie z którą programiści nie mogą ponosić odpowiedzialności za niewłaściwe wykorzystanie platformy DeFi. Według niego to jest pozytywna wiadomość dla twórców zdecentalizowanych finansów. CZ zgodził się, że większa ochrona przemysłu jest pozytywną zmianą.  

Najnowsze dane wskazują, że inwestorzy VC realokują środki z projektów CeFi, aby zwiększyć swoje inwestycje w projekty DeFi.  

Według raportu CoinGecko z 1 marca, firmy inwestycyjne zajmujące się aktywami cyfrowymi zainwestowały 2.7 mld dolarów w projekty DeFi w 2022 roku. Stanowi to wzrost o 190% w porównaniu z 2021 rokiem, gdzie inwestycje w projekty CeFi spadły o 73% do 4.3 mld dolarów w tym samym roku. 

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button