News

CEO Coinbase spotka się z kongresmenami w celu omówienia ustawodawstwa dla kryptowalut

Brian Armstrong, dyrektor generalny amerykańskiej giełdy kryptowalutowej Coinbase, planuje spotkanie z członkami Kongresu w celu omówienia ustawodawstwa dotyczącego aktywów cyfrowych oraz powiązanych zagadnień.

Według raportu Bloomberga, Armstrong ma zaplanowane spotkanie z New Democrat Coalition, grupą około 100 demokratów w Izbie Reprezentantów, którzy skupiają się na promowaniu „innowacyjnych, włączających i przyszłościowych polityk”. Według doniesień, dyrektor generalny Coinbase będzie rozmawiał z parlamentarzystami na temat ustawodawstwa dotyczącego aktywów cyfrowych oraz potencjalnego wpływu technologii na bezpieczeństwo narodowe, prywatność i klimat.

Spotkanie, które ma odbyć się za zamkniętymi drzwiami 19 lipca, będzie miało miejsce w czasie, gdy w Izbie Reprezentantów i Senacie rozważane są różne propozycje dotyczące regulacji przestrzeni kryptowalut. 12 lipca senatorowie Cynthia Lummis i Kirsten Gillibrand ponownie przedstawili projekt ustawy mającej na celu stworzenie kompleksowych ram prawnych dla aktywów cyfrowych, natomiast członkowie Komitetu ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów obecnie rozważają projekt ustawy dotyczącej struktury rynku.

Coinbase obecnie toczy spór prawny z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd w sprawie domniemanego nielegalnego oferowania papierów wartościowych. Pierwsze przesłuchanie wstępne między dwoma stronami odbyło się 13 lipca.

Jako lider branży, Armstrong wcześniej wezwał do dyskusji między amerykańskimi ustawodawcami a Coinbase po kryzysie na rynku kryptowalut i wydarzeniach związanych z FTX. Dyrektor generalny powiedział, że giełda będzie zachęcać użytkowników kryptowalut do „wyboru kandydatów przychylnych kryptowalutom” w całych Stanach Zjednoczonych podczas najbliższych wyborów prezydenckich.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button