News

Klienci domagają się odszkodowania od Binance

Podmiot zewnętrzny o nazwie Eeon interweniował w związku z pozwem złożonym przez amerykańską SEC przeciwko giełdzie kryptowalut Binance. 

Jak stwierdzono w dokumencie złożonym w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Dystryktu Kolumbii, Eeon twierdzi, że SEC i adwokaci Binance nie reprezentowali w wystarczającym stopniu interesów klientów giełdy.  

W zgłoszeniu Eeon stwierdził: 

Jesteśmy odpowiednimi stronami zaangażowanymi w tę sprawę, ponieważ Sąd określił nas jako „Klientów” w swoim Postanowieniu z dnia 17 czerwca 2023 roku. Nie jesteśmy zwykłymi klientami. Jesteśmy raczej interesariuszami, inwestorami i właścicielami kryptowalut posiadanych przez Binance i jego spółki zależne. Jesteśmy głęboko przekonani, że nasze interesy nie zostały należycie uwzględnione.

Eeon twierdzi, że kryptowaluty należy traktować jako towary, a nie papiery wartościowe, ponieważ są one wykorzystywane głównie do użytku osobistego i domowego, a nie do celów komercyjnych. Ponadto Eeon podkreśla brak szczegółowych przepisów dotyczących kryptowalut, co w konsekwencji ogranicza jurysdykcję SEC nad aktywami. 

Eeon twierdzi, że Binance kontroluje aktywa kryptograficzne klientów, blokując dostęp i wypłaty bez odpowiedniego powiadomienia. Argumentuje, że działania SEC pogorszyły sytuację inwestorów. Zamiast chronić ich interesy, zarzuca jej niesłuszne oskarżanie klientów o pranie brudnych pieniędzy. Eeon wnosi o wydanie orzeczenia sądowego w celu przyznania klientom dostępu do ich zamrożonych aktywów na platformach Binance. 

Ponadto Eeon twierdzi, że transfery funduszy offshore są powszechną i akceptowaną praktyką, odmienną od prania pieniędzy. Różne podmioty, takie jak platformy handlu elektronicznego, firmy świadczące niezależne usługi, firmy konsultingowe, małe firmy eksportowe i biura podróży, rutynowo uczestniczą w międzynarodowych przelewach pieniężnych, nie będąc powiązanymi z praniem brudnych pieniędzy. 

Eeon domaga się odszkodowania od Binance i SEC w wysokości 20% dziennej wartości wstrzymanych środków na klienta, co daje łącznie 1000 dolarów dziennie. Dodatkowo zarówno Binance, jak i SEC byłyby w równym stopniu odpowiedzialne za płacenie kar, przydzielając każdemu po 500 USD.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button