News

CEO Coinbase sugeruje przyjęcie Bitcoina Argentynie i Brazylii

Gdy Brazylia i Argentyna rozpoczęły prace przygotowawcze do potencjalnej wspólnej waluty, dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong, przedstawił pomysł przejścia obu krajów na Bitcoin. 

22 stycznia oba kraje Ameryki Południowej ogłosiły, że rozpoczynają przygotowania do stworzenia wspólnej waluty, która będzie funkcjonować równolegle z argentyńskim peso i brazylijskim realem. Ten ruch może potencjalnie stworzyć drugi co do wielkości blok walutowy. 

Armstrong zasugerował na Twitterze, że BTC może być „właściwą opcją długoterminową” zastanawiając się, czy oba kraje to rozważą. 

Założyciel i dyrektor generalny Global Macro Investor, Raoul Pal, sprzeciwił się temu pomysłowi. Według Pal posiadanie waluty krajowej, która „spada o 65% w dolnej części cyklu koniunkturalnego i idzie w górę 10-krotnie w cyklu wzrostowym”, nie jest idealne. Dyrektor zwrócił uwagę, że w tej sytuacji przedsiębiorstwa miałyby trudności z planowaniem i zabezpieczaniem się.  

Kilku członków społeczności poparło zdanie Pal. Według jednego z użytkowników Twittera, jedynym przypadkiem użycia BTC jest magazyn wartości, taki jak złoto. 

Tymczasem inny użytkownik Twittera zwrócił uwagę na niską prędkość transakcji w sieci Bitcoin i argumentował, że codzienne użytkowanie zajmie im zbyt dużo czasu. Jednak szybko temu sprzeciwił się inny członek społeczności, który argumentował, że dzięki Lightning Network BTC staje się „najlepszym środkiem handlowym”.  

Sugestia Armstronga może opierać się na Salwadorze, innym kraju Ameryki Łacińskiej, który w 2021 roku uznał BTC za prawny środek płatniczy. Posunięcie to przyniosło krajowi różne korzyści, takie jak gwałtowny wzrost turystyki w 2022 roku, kiedy kraj odwiedziło 1.1 miliona osób. Ponadto Salwador był w stanie zbudować szkoły i szpital weterynaryjny, wykorzystując zyski z zakupów bitcoinów.

Bliżej Bitcoina

Brazylia i Argentyna nie są obce aktywom cyfrowym. 29 listopada brazylijska Izba Deputowanych zatwierdziła ustawę legalizującą kryptowaluty jako metodę płatności w kraju. Prezydent Brazylii podpisał ustawę w grudniu, a ma ona wejść w życie w czerwcu 2023 roku. Chociaż nowe prawo uznaje kryptowaluty za metodę płatności, żadne krypto nie stają się prawnym środkiem płatniczym w kraju. 

16 grudnia prowincja w Argentynie zatwierdziła ustawę o emisji stablecoina powiązanego z dolarem amerykańskim. Token będzie dostępny dla osób powyżej 18 roku życia i będzie w 100% zabezpieczony majątkiem prowincji.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button