News

Charles Hoskinson: W czerwcu finał sporu między Ripple a SEC

Spór Ripple vs SEC dobiega trwa już prawie 29 miesięcy. Ripple Labs wydał ponad 200 mln dolarów na obronę swoich racji w sądzie. Założyciel Cardano i Ethereum, Charles Hoskinson, powiedział, że prawdopodobnie rozwiązane konfliktu nastąpi w czerwcu. 

Podczas niedawnego wywiadu „Surprise AMA” na YouTube, użytkownik zapytał Hoskinsona: 

Charles, czy myślisz, że sprawa Ripple zostanie wkrótce rozwiązana? 

Hoskinson odpowiedział: 

Tak. Myślę, że prawdopodobnie w przyszłym miesiącu. 

Współzałożyciel Ethereum oraz założyciel Cardano nie rozwinął swojej myśli, po czym szybko przeszedł do następnego pytania. 

AMA to skrót od „Ask Me Anything”, wywiadu na żywo z gościem specjalnym zorientowanym na społeczność. Format powstał na Reddit, ale Hoskinson robi swoje AMA w transmisjach na żywo na YouTube, przesyłając wideo na inne platformy, takie jak Twitter. 

Dyrektor generalny Ripple Labs, Brad Garlinghouse, nabrał pewności siebie w ostatnich tygodniach. Seria małych zwycięstw Ripple przeciwko SEC również ośmieliła inwestorów XRP. 

Odpieczętowanie “dokumentów Hinmana” na początku tego miesiąca było ogromnym zwycięstwem Ripple Labs. 

Zawierają one transkrypcję przemówienia Williama Hinmana z 2018 roku, w którym były dyrektor SEC twierdzi, że kryptowaluty są towarami. Obecny przewodniczący CFTC popiera takie stanowisko. 

Straty inwestorów w związku z zarzutami SEC

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wytoczyła wojnę przeciwko Ripple Labs w grudniu 2020 roku. W tym czasie cena natywnego tokena spadła o -17% w ciągu 24 godzin. 

Odpierając zarzuty SEC w długotrwałym procesie klasyfikowania tokenów XRP jako papierów wartościowych, ceny Ripple na giełdach odzwierciedlały niepewność tego, co będzie dalej. 

Tak więc rozwiązanie sprawy w taki czy inny sposób będzie prawdopodobnie pozytywne, jeśli chodzi o poinformowanie rynków, czego będzie można się spodziewać. Następnie inwestorzy kryptograficzni będą mogli z większą pewnością prognozować ceny rynkowe XRP. 

Ponadto rynki będą mogły przejść do oceny innych aspektów wartości Ripple, takich jak trendy w aktywności sieciowej i plan rozwoju.

źródło: cryptopotato.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button