News

Chiny: Urzędnicy sektora publicznego otrzymają wynagrodzenie w cyfrowym juanie

Urzędnicy służby cywilnej, w tym personel służby publicznej, personel instytucji publicznych i personel jednostek państwowych na wszystkich poziomach w chińskim Changshu, otrzymają rekompensatę w cyfrowej płatności RMB. 

W zawiadomieniu wydanym przez władze miasta stwierdzono, że wszyscy urzędnicy służby cywilnej w jego jurysdykcji otrzymają pełne wynagrodzenie w cyfrowych cyfrowych juanach od maja 2023 roku.  

Zgodnie z zawiadomieniem wydanym przez lokalne władze chińskie, Biuro Lokalnego Nadzoru Finansowego Changshu i Miejskie Biuro Finansów Changshu, urzędnicy służby cywilnej, w tym personel służby publicznej, personel instytucji publicznych oraz personel jednostek państwowych na wszystkich szczeblach w mieście, otrzymają pensję w RMB. 

Pracownik miejscowego szpitala podobno potwierdził, że od przyszłego miesiąca pracownicy będą otrzymywać płatności w juanach cyfrowych. Ponadto reporterów poinformowano, że pracownicy mogą pobierać cyfrowe rozliczenia w juanach za pośrednictwem terminali samoobsługowych. 

6 lutego wiele chińskich władz miejskich rozdało cyfrową walutę banku centralnego o wartości ponad 180 milionów juanów (26.5 mln dolarów). Stało się to w okresie Księżycowego Nowego Roku, aby zwiększyć adopcję. 

Prowincja Jiangsu, w której znajduje się miasto Changshu, wcześniej zainicjowała program pilotażowy cyfrowego RMB w pierwszym kwartale 2023 roku. Celem, zgodnie z lokalnym raportem, jest prowadzenie wydajnego i wygodnego cyfrowego systemu obsługi i zarządzania RMB do 2025 roku. 

Nacisk chińskiego rządu na przyjęcie CBDC nie został dobrze przyjęty przez mieszkańców Hongkongu. W ciągu pierwszych czterech dni od wprowadzenia cyfrowego portfela juanów zarejestrowało się tylko 625 mieszkańców Hongkongu. 

Brak adopcji był ewidentny pomimo 20% zniżki na zakupy dla właścicieli CBDC od 1400 lokalnych sprzedawców dotowanych przez rząd.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button