News

Chiny kontynentalne zabraniają swoim obywatelom kupna hongkońskich ETF

Nadchodzące wprowadzenie na rynek hongkońskich funduszy ETF na Bitcoina i Ethereum nie otworzy rynku dla inwestorów z Chin kontynentalnych, według danych analityka Bloomberga, Jacka Wanga.

Po zatwierdzeniu przez Hongkong funduszy ETF na BTC i ETH, trzech chińskich menedżerów aktywów, w tym China Asset Management, Harvest Global Investments i Bosera, uruchomi fundusze ETF przez swoje hongkońskie filie 30 kwietnia.

Chociaż emitenci ETF mają bliskie związki z Chinami kontynentalnymi, nie będą w stanie zapewnić inwestorom w tym obszarze dostępu do Bitcoinów ani Ethereum.

Obywatele Chin kontynentalnych nie będą mogli w tym uczestniczyć

– powiedział Wang.

Powołał się na oświadczenie Rady Państwa Chin wydane we wrześniu 2021 r., które wskazywało, że żadna instytucja finansowa nie ma prawa tworzyć kont, transferować środków ani zapewniać rozliczeń dla transakcji związanych z kryptowalutami.

Więc nawet dla funduszy ETF opartych na futures, notowanych w Hongkongu — próbowałem dokonać transakcji — brokerzy po prostu odrzucają transakcję”

– stwierdził Wang, dodając, że chińscy inwestorzy nie będą mieć kontaktu z tym produktem w najbliższym czasie.

Wyraził także przekonanie, że wprowadzenie na rynek hongkońskich funduszy ETF nie będzie miało pozytywnego wpływu na środowisko regulacyjne w Chinach kontynentalnych i nie otworzy rynku kryptowalut dla chińskich inwestorów.

Według Thomasa Zhu, szefa aktywów cyfrowych w China Asset Management z siedzibą w Hongkongu możliwość nabycia przez inwestorów z Chin kontynentalnych kryptowalutowych funduszy ETF w Hongkongu zależy od „wprowadzenia planowanych modyfikacji regulacyjnych”.

Jeśli chodzi o inne produkty, począwszy od 2014 r., regulujący w Chinach kontynentalnych i Hongkongu podejmowali wspólne wysiłki w celu ustanowienia Mainland-Hong Kong Stock Connect. Dzięki tym połączeniom handlowym inwestorzy z Chin kontynentalnych mogą bezpośrednio handlować wybranymi hongkońskimi akcjami i funduszami ETF

– powiedział Zhu

W obliczu rosnącego optymizmu związanego z nadchodzącym wprowadzeniem funduszy ETF na kryptowaluty w Hongkongu, analityk Bloomberga, James Seyffart, zauważył, że fundusze ETF w Stanach Zjednoczonych mają większe aktywa niż wszystkie fundusze ETF w Hongkongu.

Rynek ETF w USA ma prawie 9 bln. dolarów aktywów — tak, bilion z 'B’. Cały rynek ETF w Hongkongu to około 50 mld dolarów. ETF-y z Chin kontynentalnych wynoszą około 325 mld dolarów. Mówimy tu o dosłownych różnicach rzędów wielkości pod względem wielkości i wpływu.

– napisał Seyffart w wpisie na X

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button