News

Hongkong oficjalnie zatwierdza handel ETF

Pierwsza fala ETF-ów na Bitcoina i Ethereum została oficjalnie zatwierdzona do handlu w Hongkongu 30 kwietnia.

Hongkoński regulator finansowy, Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych (SFC), ogłosiła oficjalne zatwierdzenie pierwszej partii funduszy ETF na Bitcoina i Ethereum. Pierwsza partia obejmuje również ETF-y zarządzane przez China Asset Management (ChinaAMC).

ETF-y zapewnią inwestorom detalicznym i instytucjonalnym bezpieczniejszy i bardziej wygodny sposób inwestowania w bazowe aktywa cyfrowe w ramach regulowanego systemu – jak mówi Thomas Zhu, szef aktywów cyfrowych w ChinaAMC. Jak podał w oficjalnym komunikacie:

Możliwość realizacji in-kind przyciąga posiadaczy monet, oferując im łatwość ich konwersji na w pełni regulowane fundusze ETF zarządzane przez profesjonalnych zarządzających funduszami i regulowanych depozytariuszy. Wraz z rosnącym przyjęciem funduszy ETF w instytucjonalnej alokacji aktywów i handlu detalicznego w Hongkongu, spodziewamy się silnego popytu na nasze oferty.

– czytamy.

W przeciwieństwie do modelu cash-create amerykańskich funduszy ETF na Bitcoina, Hongkong ma na celu oferowanie modelu in-kind dla ETF-ów, które umożliwiają tworzenie nowych udziałów ETF za pomocą BTC i ETH.

Hongkoński model tworzenia ETF może stanowić znaczącą szansę na znaczne zwiększenie aktywów pod zarządzaniem (AUM) i wolumenu handlu tymi produktami, zgodnie z notatką badawczą analityka ETF Bloomberg, Rebecci Sin, udostępnioną w X przez Erica Balchunasa:

Hongkong dąży do tworzenia ETF-ów in-kind, w przeciwieństwie do USA, gdzie transakcja odbywa się wyłącznie w gotówce — w USA wchodzi gotówka, wychodzi ETF na Bitcoina, podczas gdy w Hongkongu wchodzi Bitcoin, wychodzi ETF. Może to być szansa dla rynku.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button