News

Hongkong daje zielone światło ETF-om

Hongkong zatwierdził fundusze ETF na Bitcoina i Ethereum, przyznając lokalnym emitentom co najmniej trzy zgody – informuje Reuters.

Komisja Papierów Wartościowych i Futures w Hongkongu (SFC) warunkowo zatwierdziła dziś swoje pierwsze ETF-y na BTC i ETH.

Przynajmniej trzech zagranicznych chińskich zarządzających aktywami, w tym hongkońskie oddziały Harvest Fund Management, Bosera Asset Management i China Asset Management (ChinaAMC), wkrótce wprowadzą na rynek swoje giełdowe fundusze ETF na Bitcoina i Ethereum.

Bosera wprowadzi swoje giełdowe fundusze kryptowalutowe we współpracy z hongkońskim HashKey Capital. OSL Digital Securities, licencjonowana platforma aktywów cyfrowych w Hongkongu, będzie działać jako podopiekun dla ChinaAMC i Harvest.

Hongkoński regulator papierów wartościowych wydaje warunkowe zezwolenie na aplikację ETF, jeśli ogólnie spełnia ona jego wymagania, z zastrzeżeniem różnych warunków, w tym opłat, składania dokumentów i zatwierdzenia notowania przez Hong Kong Stock Exchange (HKEX).

Zgodnie z doniesieniami hongkoński regulator zatwierdził, że giełdowe fundusze ETF na Bitcoina i Ethereum będą uruchamiane jako ETF-y typu in-kind, co oznacza, że nowe udziały ETF mogą być emitowane za pomocą BTC i ETH.

Model in-kind jest przeciwny modelowi cash-create, który pozwala emitentom tworzyć nowe udziały ETF tylko za gotówkę. Obecnie giełdowe fundusze ETF na Bitcoina używają w Stanach Zjednoczonych modelu cash-create, ponieważ lokalne organy regulujące papiery wartościowe wybrali ten sposób odkupu.

Model subskrypcji in-kind dla ETF-ów na BTC i ETH w Hongkongu stanowi istotną innowację. […] Ten mechanizm zwiększa płynność rynku, umożliwiając bezpośrednią wymianę aktywów na udziały ETF, zmniejszając poleganie na rozliczeniach gotówkowych i ułatwiając nieprzerwane przepływy handlowe.

– powiedział Patrick Pan, przewodniczący rady nadzorczej i dyrektor generalny OSL

Pan zauważył, że uzyskanie zatwierdzenia wstępnego oznacza, że firmy przeszły większość kluczowych procesów weryfikacyjnych i zbliżają się do wprowadzenia na rynek. Jednak, jak zauważył, nadal jest za wcześnie, aby dokładnie przewidzieć, kiedy giełdowy fundusz ETF na Bitcoina rozpocznie handel w Hongkongu.

Czas nie są jeszcze potwierdzony. Jednakże wszystkie zaangażowane strony pracują gorliwie, aby przyspieszyć wprowadzenie na rynek. Wprowadzenie tych ETF-ów ma znacząco zwiększyć napływ kapitału na rynek aktywów cyfrowych w Hongkongu.

– podkreślił.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button