News

Ripple wyemituje własnego stablecoina

Emitent XRP Ripple ogłosił plany wprowadzenia do obrotu stablecoina powiązanego z dolarem i ma nadzieję konkurować z Circle i Tether o część udziałów w rynku przez kolejne pięć lat.

CTO Ripple, David Schwartz, przed ogłoszeniem udzielił wywiadu Cointelegraph, w którym przedstawił plany dotyczące stablecoina.

Śmieszne jest to, że na pytanie, które zadajesz. Nie mamy jeszcze odpowiedzi. Jakie będzie oznaczenie i jak go nazwiemy? Na razie będziesz musiał nazywać go stablecoinem Ripple.

– powiedział Schwartz.

Ripple od dłuższego czasu rozważał wprowadzenie stabilnej kryptowaluty, a Schwartz uważa, że istniejący ekosystem stablecoinów nie jest tak różnorodny i solidny, jak mógłby być. Określając obecną wartość rynku stablecoinów na 150 mln dolarów, Schwartz powiedział, że jest miejsce dla kolejnego dużego gracza:

Myślimy, że przekroczy on 2 bln dolarów do 2028 r., a na razie są tylko dwaj liderzy rynku. Nie uważamy, że jest to ekosystem, w którym zwycięzca bierze wszystko, zwłaszcza po stronie DeFi.

– mówi.

Stablecoin Ripple będzie miał stały kurs 1:1 do dolara amerykańskiego, a firma planuje zabezpieczyć tokeny depozytami w dolarach amerykańskich, krótkoterminowymi amerykańskimi skarbowymi papierami wartościowymi oraz „innymi równoważnikami gotówki”. Schwartz powiedział, że Ripple będzie starał się naśladować skupienie Circle na zgodności oraz prawdopodobnie będzie konkurować z emitentem USD Coin:

Nasze podeście to będzie 'zgodność w pierwszej kolejności’. Jesteśmy bardzo przejrzyści co do tego, jak aktywa są zabezpieczone, więc będziemy bezpośrednio rywalizować z USDC. […] Chcemy zdobyć udziały w rynku. Nie szukamy poprawy o kilka dodatkowych miejsc po przecinku, ryzykując cudzymi pieniędzmi,

– dodał Schwartz.

Aktywa rezerwowe mają być audytowane przez zewnętrzną firmę księgową, a Ripple będzie publikować miesięczne zaświadczenia. Schwartz porównał to do wczesnych dni Tether, gdzie krytycy często bili w dzwony odnośnie potencjału emitenta do kradzieży środków oraz wiarygodności jego świadectw rezerwowych.

Początkowo, gdy Tether został uruchomiony był duży niepokój, czy ci goście nie uciekną z całymi pieniędzmi, bo mieli ku temu duże zachęty. Potem, po pewnym czasie, zaczęto myśleć, 'zaczekajcie chwilkę, ci goście prowadzą biznes długoterminowy’

– powiedział Schwartz.

Główny CTO Ripple dodał, że rzeczywistość wprowadzenia nowej stabilnej kryptowaluty, która może przyciągnąć setki milionów, miliardy lub dziesiątki miliardów dolarów, spowoduje tego rodzaju obawy.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button