News

Jeden z dyrektorów Binance aresztowany w Kenii – grozi mu ekstradycja do Nigerii

Nadeem Anjarwalla, obywatel brytyjski i kenijski pracujący na giełdzie kryptowalut Binance, został rzekomo zatrzymany w Kenii po ucieczce z Nigerii w marcu.

Według doniesień kilku lokalnych mediów kenijskich z dnia 22 kwietnia, lokalna policja aresztowała Anjarwallę i może ekstradować dyrektora Binance do Nigerii, by stanął przed zarzutami kryminalnymi. Anjarwalla rzekomo uciekł z aresztu w Nigerii 22 marca po tym, jak został zabrany do meczetu na modlitwy, wykorzystując paszport kenijski.

Początkowo udał się on do Nigerii w lutym z innym kierownikiem Binance, Tigranem Gambaryanem, po doniesieniach o manipulacji przez giełdę nigeryjską walutą fiat, nairą. Władze zatrzymały obu mężczyzn po ogłoszeniu przez Binance zamiaru zaprzestania transakcji w nairach.

Niejasne jest, w jaki sposób Anjarwalla zdołał uciec z Nigerii. Według raportów mógł on wsiąść na pokład samolotu z Abuji — stolicy Nigerii — wykorzystując paszport kenijski, ponieważ władze skonfiskowały jedynie dokumenty z Wielkiej Brytanii.

Nigeryjscy urzędnicy postawili zarzuty giełdzie i Gambaryanowi pod jego nieobecność. Kierownik Binance nie przyznał się do zarzutów o unikaniu opodatkowania i praniu brudnych pieniędzy, a sprawa wróciła do sądu 19 kwietnia po krótkim odroczeniu.

Żona Gambaryana wystosowała także petycję o jego powrót do Stanów Zjednoczonych, twierdząc, że jest „niewinnym człowiekiem, pionkiem w grze kogoś innego”. Binance twierdziło, że nie miał „żadnej władzy decyzyjnej w firmie” i zażądało, aby nie był on odpowiedzialny za działania giełdy w Nigerii.

Spodziewa się, że Changpeng Zhao, były dyrektor generalny Binance, zostanie skazany w USA 30 kwietnia w odrębnej sprawie po przyznaniu się do jednego zarzutu o przestępstwo. Grozi mu do 10 lat więzienia.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button