News

Warunki wokół halvingu sprzyjają rynkowi byka dla Bitcoina

Czwarty w historii halving Bitcoina, który miał miejsce 20 kwietnia, może dać początek „najbardziej byczemu” cyklowi Bitcoina, w oparciu o historyczne wzorce wykresów w połączeniu z obecnością giełdowych funduszy ETF na Bitcoina.

Po raz pierwszy w historii kryptowalut cena Bitcoina osiągnęła nowy szczyt powyżej 73 600 dolarów 13 marca, jeszcze przed halvingiem. Historycznie cena Bitcoina osiągała nowe szczyty w ciągu 518 do 546 dni po poprzednich halvingach.

Przed-halvingowy szczyt, połączony z instytucjonalnym napływem z dziesięciu amerykańskich giełdowych funduszy ETF na Bitcoina, stworzył „najbardziej byczą konfigurację” dla Bitcoina, według Sukhveera Sanghery, założyciela i CEO Earth Wallet.

Połączenie wydobycia prawie wszystkich BTC, wczesnych inwestorów za pośrednictwem ETF-ów, rosnące zapotrzebowanie na zabezpieczenia przed inflacją i zwiększona użyteczność – wszystkie fundamentalne aspekty propozycji wartości Bitcoina są silniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

– powiedział.

Cena Bitcoina spadła o 5,6% w skali tygodniowej, by handlować powyżej 63 600 dolarów, o godzinie 9:58 czasu UTC. Pierwsza kryptowaluta na świecie wzrosła tylko o 2,85% w ciągu ostatniego miesiąca, ale od początku 2024 r. wzrosła o ponad 50%, jak pokazują dane TradingView.

Podczas gdy akcja cenowa Bitcoina ma być bycza w długim terminie, halvingi są historycznie poprzedzone krótkoterminowymi korektami.

Cena Bitcoina może zakończyć obecne wycofanie się, jeśli zdoła wzrosnąć powyżej oporu 65 000 dolarów, według Temujina Louie, CEO Wanchain. W odpowiedzi Cointelegraph powiedział:

Historycznie halvingi Bitcoina były poprzedzone załamaniem. Oczekuj dalszej konsolidacji, o ile wsparcie w okolicach 58 000 dolarów się utrzyma. Jeśli BTC przebije ostatnie szczyty, spodziewaj się gwałtownego wzrostu do 80 000, 90 000 lub nawet 100 000 dolarów, ponieważ inwestorzy preferują okrągłe liczby.

– czytamy.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button