News

Citi dołącza do BondbloX Bond Exchange

Citi Securities Services ogłosiła swoją pionierską rolę pierwszego cyfrowego depozytariusza na giełdzie BondbloX Bond Exchange.  

Początki BBX miały na celu usprawnienie inwestowania w obligacje. Oferowano inwestorom elektroniczną platformę do monitorowania i przeprowadzania transakcji na obligacjach. To innowacyjne podejście zdemokratyzowało handel poprzez frakcjonowanie pełnowymiarowych obligacji, odzwierciedlając w ten sposób wiele korzyści z obrotu akcjami.  

Dzięki tej współpracy uprawnieni klienci Citi mogą szybko stać się uczestnikami BBX, ułatwiając obrót zarówno obligacjami frakcyjnymi, jak i pełnowymiarowymi. Citi będzie nadzorować płynność usług rozliczeniowych i powierniczych. 

W 2021 roku spółka BondbloX wybrała Citi do zabezpieczenia obligacji będących przedmiotem obrotu na jej platformie w postaci aktywów “ułamkowych”, zwanych „BondbloX”. Współpraca zapewnia klientom Citi i innym uczestnikom BBX zwiększone możliwości. Oprócz korzystania z usług cyfrowych depozytariuszy, uczestnicy mogą dywersyfikować swoje portfele inwestycyjne dzięki szerszemu dostępowi do globalnego rynku obligacji. 

Dr Rahul Banerjee, dyrektor generalny i współzałożyciel BondbloX, zauważył:

Decyzja o nawiązaniu współpracy z Citi była łatwa, biorąc pod uwagę reputację Citi jako wiodącego dostawcy usług w zakresie papierów wartościowych.

Następnie podkreślił potencjał transformacyjny Digital Custody na rynku obligacji, którego celem jest przejrzystość, operacje elektroniczne i powszechna dostępność. 

Matthew Bax, globalny dyrektor ds. nadzoru Citi Securities Services, wyraził zaangażowanie Citi w rozwój infrastruktury cyfrowego rynku finansowego poprzez tworzenie produktów i usług odpowiadających zmieniającym się potrzebom klientów. Nadine Teychenne, dyrektor ds. aktywów cyfrowych w Citi Securities Services, podkreśliła skalowalność ich zastrzeżonej technologii depozytu cyfrowego, którą można zintegrować z powstającymi sieciami posiadającymi zezwolenia i oferować ujednoliconą usługę powierniczą. 

Citi Securities Services, mogąca poszczycić się aktywami o wartości około 27.8 bln dolarów, administracją i zaufaniem na całym świecie. W dalszym ciągu jest pionierem rozwiązań w zakresie aktywów cyfrowych zgodnych ze swoimi celami strategicznymi. Innowacje te poszerzają różnorodną ofertę Citi, obejmującą pieniądz cyfrowy, handel, papiery wartościowe, usługi powiernicze, obsługę aktywów i mobilność zabezpieczeń. 

Citi i BondbloX

Będąc wiodącym partnerem bankowym dla instytucji o wymaganiach transgranicznych, Citi przoduje w zarządzaniu majątkiem i jest zaufanym bankiem osobistym w USA. Działając w prawie 160 krajach, Citi oferuje kompleksowy pakiet produktów i usług finansowych.  

Założona w 2016 roku spółka BondbloX zrzesza bankierów i technologów rynku kapitału dłużnego z Singapuru, Indii i Meksyku, których łączy wizja demokratyzacji dostępu do obligacji. Regulowana przez władze monetarne Singapuru giełda obligacji BondbloX jest wiodącą na świecie giełdą obligacji ułamkowych.

źródło: blockchain.news

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button