News

Coinbase pozywa SEC i żąda uregulowania branży kryptowalut

Giełda kryptowalut Coinbase złożyła pozew do sądu federalnego, aby zmusić amerykańską SEC do odpowiedzi na pismo z ubiegłego roku, żądając formalnego ustanowienia przepisów w branży aktywów cyfrowych. 

Giełda złożyła wczoraj pismo, prosząc SEC o „przejrzystość regulacyjną” dotyczącą tego, w jaki sposób istniejące przepisy dotyczące papierów wartościowych miałyby zastosowanie do aktywów kryptograficznych. 

W petycji Coinbase z lipca 2022 roku zażądano, aby SEC opracowała i zatwierdziła jaśniejsze przepisy regulacyjne dotyczące działalności kryptowalutowej w Stanach Zjednoczonych. 

Według Coinbase ponad 1700 firm i osób prywatnych złożyło poparło petycję giełdy, ponownie wyrażając pragnienie jasności przepisów. 

Coinbase niedawno otrzymało zawiadomienie Wells od SEC

W zgłoszeniu czytamy, że powszechnie uznaje się, w tym przez zasiadającego komisarza SEC, że istniejące wymogi dotyczące rejestracji i ujawniania informacji przez SEC są niezgodne z aktywami cyfrowymi, które zasadniczo różnią się od akcji, obligacji i kontraktów inwestycyjnych, dla których opracowano przepisy dotyczące papierów wartościowych, a które SEC tradycyjnie reguluje. 

SEC musi określić, ile nieskutecznych i niemożliwych do wprowadzenia standardów zostanie zastosowanych do zasobów cyfrowych. Amerykański regulator odmówił. 

Skarga Coinbase przeciwko SEC pojawia się nieco ponad miesiąc po tym, jak giełda otrzymała zawiadomienie Wells od Komisji, wskazujące, że organ regulacyjny zamierzał pozwać giełdę za domniemane naruszenia amerykańskiego prawa dotyczącego papierów wartościowych. Coinbase ma odpowiedzieć na poszczególne zarzuty przed końcem tygodnia. 

Jednak ostatnie działanie Coinbase jest rozumiane jako wyprzedzające posunięcie giełdy, aby twierdzić, że strategia SEC nie zapewnia wystarczającego kierunku regulacyjnego dla amerykańskich przedsiębiorstw zaangażowanych w przemysł kryptowalut.

źródło: ambcrypto.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button