News

Coinbase stawia kolejny krok w ekspansji na brazylijski rynek

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase zintegrowała brazylijski rządowy system płatności Pix i zaczęła umożliwiać zakupy kryptowalut za reale brazylijskie, poinformowała firma w dniu dzisiejszym.

Powiązanie z Pix, który ma ponad 140 milionów użytkowników, było możliwe dzięki partnerstwu z Ebanx, brazylijskim kompleksowym procesorem płatności. Oprócz dokonywania zakupów w lokalnej walucie, klienci będą mogli również wypłacać brazylijskie reale.

Ponadto Coinbase powiedział, że jego aplikacja jest w pełni dostępna w języku portugalskim i umożliwia całodobowe wsparcie.

W 2021 roku Coinbase otworzyło centrum technologiczne w Brazylii, gdzie zatrudniło ponad 40 pełnoetatowych inżynierów i ostatecznie dyrektora krajowego. Jednak do tej pory użytkownicy giełdy w Brazylii mogli kupować kryptowaluty tylko za pomocą karty kredytowej.

Brazylia jest kluczowym rynkiem dla międzynarodowej strategii ekspansji Coinbase. Jesteśmy zaangażowani w inwestowanie i rozwijanie produktów dostosowanych do potrzeb rynku brazylijskiego, ponieważ dostrzegamy ogromny potencjał i możliwości rozwoju w regionie.

– powiedziała w oświadczeniu Nana Murugesan, wiceprezes ds. międzynarodowych w Coinbase.

Giełda instrumentów pochodnych Bitget i dostawca portfela MetaMask należą do globalnych graczy kryptograficznych, którzy dołączyli do Pix w ostatnich miesiącach.

źródło: coindesk.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button