News

Coinbase uruchamia globalną platformę kryptowalutowych instrumentów pochodnych

Coinbase, wiodąca amerykańska giełda kryptowalut, ogłosiła wejście na rynek kryptowalutowych instrumentów pochodnych. Giełda zaprezentowała dzisiaj projekt Coinabse International Exchange dla użytkowników instytucjonalnych spoza USA.  

Giełda poinformowała: 

„Perpetual futures” stanowiły prawie 75% światowego wolumenu handlu kryptowalutami w 2022 roku, tworząc wysoce płynne rynki i oferując inwestorom dodatkową wszechstronność w ich strategiach handlowych. Zbudowanie globalnej giełdy wieczystych kontraktów terminowych na aktywa cyfrowe pomoże w aktualizacji systemu finansowego (…)

Giełda otrzymała licencję na prowadzenie działalności od Urzędu Monetarnego Bermudów (BMA) 20 kwietnia 2023 roku. Amerykański podmiot kryptograficzny stwierdził również, że nadal jest „zaangażowany w USA, ale kraje na całym świecie coraz bardziej posuwają się naprzód z dostosowaniem się do regulacji kryptowalut” 

Warto zauważyć, że ogłoszenie Coinbase pojawia się kilka dni po tym, jak Gemini również uruchomił giełdę instrumentów pochodnych. Giełda handluje obecnie dwoma topowymi kryptowalutami na rynku, Bitcoinem i Ethereum.

Handel odbywa się za pośrednictwem stablecoina USDC, a początkowo oferowana dźwignia finansowa wynosi 5x. To mniej w porównaniu z Gemini, które oferuje minimalną dźwignię 20x i maksymalnie 100x. 

Kłopoty Coinbase

Coinbase może napotkać nowe przeszkody prawne w Stanach Zjednoczonych. Pozew złożony w sądzie okręgowym w Kalifornii twierdzi, że giełda naruszyła ustawę o ochronie danych biometrycznych stanu Illinois. Ma to związek z giełdą zbierającą dane biometryczne użytkowników w ramach procedury KYC. Skarżący domaga się odszkodowania w wysokości 5.000 USD za naruszenie umyślne lub 1.000 USD za naruszenie nieumyślne. 

Tymczasem inny pozew złożony przez akcjonariusza twierdzi, że najwyżsi dyrektorzy Coinbase zarobili ponad miliard dolarów, nie ujawniając tej informacji. Skarga została złożona przeciwko dyrektorowi generalnemu Coinbase Brianowi Armstrongowi, Surojitowi Chatterjee, Marcowi Andreessenowi Emilie Choi, Frederickowi Ernestowi Ehrsamowi III i innym. 

W pozwie zarzuca się, że dyrektorzy sprzedali ponad 2.9 mld dolarów między 14 kwietnia 2021, a 22 kwietnia 2021 roku. Dopiero po wyprzedaży firma „przystąpiła do ujawnienia istotnych, negatywnych informacji, które zniszczyły optymizm rynkowy po publikacji pierwszych kwartalnych wyników Spółki”. Coinbase jednak odrzuca te zarzuty.

źródło: ambcrypto.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button