News

Crypto.com z zielonym światłem w Hiszpanii

Platforma handlu aktywami cyfrowymi Crypto.com została zarejestrowana jako dostawca usług wirtualnych aktywów (VASP) w banku centralnym Hiszpanii, poinformowano w piątek. 

Rejestracja została zatwierdzona po tym, jak firma stwierdziła, że przeszła „kompleksowy przegląd zgodności z dyrektywą w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy (AMLD) i innymi przepisami dotyczącymi przestępstw finansowych”. Teraz Crypto.com może zaoferować użytkownikom pakiet swoich produktów i usług w Hiszpanii. 

Zgoda hiszpańskich organów regulacyjnych oznacza, że giełda kryptowalut jest platformą regulowaną w prawie tuzinie krajów. Oprócz Hiszpanii, firma uzyskała zielone światło w Singapurze, Francji, Wielkiej Brytanii, Dubaju, Korei Południowej, Australii, Włoszech, Grecji, na Kajmanach. 

Bank of Spain otworzył rejestr dostawców usług kryptograficznych w 2021 roku i od tego czasu firmy takie jak Binance, Bitstamp i platforma BVNK otrzymały zielone światło. 

Po sfinalizowaniu nowych ram dotyczących aktywów kryptograficznych Unii Europejskiej (MiCA), organy regulacyjne w państwach członkowskich, takich jak Hiszpania, wkrótce zaczną stosować nowe standardy i wymagania zgodnie z nowo przyjętymi zasadami. 

Otrzymanie rejestracji VASP od Banku Hiszpanii jest kolejnym świadectwem naszego zaangażowania w przestrzeganie przepisów i chęci współpracy z organami regulacyjnymi i urzędnikami publicznymi w zakresie odpowiedzialnego rozwoju technologii kryptograficznej i blockchain.

– powiedział Kris Marszałek, dyrektor generalny Crypto.com w oświadczeniu prasowym.

źródło: coindesk.com, cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button