News

CTO Tether milczy na temat lokalizacji wydobywania Bitcoinów

Paolo Ardoino, główny dyrektor techniczny emitenta stablecoina Tether, niedawno znalazł się w sytuacji, w której musiał skonfrontować się z plotkami na temat zdjęć dużych kontenerów przemysłowych z logiem Tether. Zmuszony był zaprzeczyć pogłoskom dotyczącym miejsca wydobycia Bitcoina przez Tether.

W poście na platformie X (dawniej Twitter) datowanym na 26 sierpnia, Ardoino rozwiał wątpliwości wywołane zdjęciem, które udostępnił 24 sierpnia. Zdjęcie przedstawiało kontener z naklejonym logiem Tether Energy za pomocą programu graficznego, co spowodowało, że wiele osób zastanawiało się, o co w tym wszystkim chodzi.

Wyjaśnił, że zdjęcie przedstawia pomieszczenie kontrolne jednej ze kopalni Bitcoina prowadzonych przez Tether, która obecnie jest w fazie finalizacji i wkrótce rozpocznie działalność.

Jednak Ardoino stanowczo stwierdził, że nie ujawni lokalizacji, odpowiadając na liczne zapytania użytkowników.

Chociaż wspomniał, że miejsce znajduje się gdzieś w kontynencie Ameryki Południowej, nie podał więcej szczegółów ze względów bezpieczeństwa.

„Gdzie? W Ameryce Łacińskiej. Zwykle nie ujawniamy dokładnych lokalizacji, aby uniknąć nękania pracowników, co jest uzasadnionym zmartwieniem, biorąc pod uwagę ilość przeciwników Tether”, oświadczył, przyznając, że doprowadziło to do wielu wątpliwości co do legalności Tether.

Zwrócił się do wątpiących, których ciekawiło zmodyfikowane logo pojawiające się na pojemnikach, wyjaśniając, że była to celowa decyzja medialna.

„Myśleliśmy, że zdjęcie zostanie opublikowane w gazetach, dlatego zespół zdecydował się na to logo”, zauważył Ardoino. Jednak uważa, że umieszczanie logotypów na miejscach wydobycia nie byłoby mądrym podejściem z punktu widzenia bezpieczeństwa:

Co więcej, umieszczanie ogromnych logotypów Tether nie byłoby korzystne z perspektywy fizycznego zabezpieczenia miejsca.

– powiedział.

Przewiduje, że operacje rozpoczną się w przyszłym miesiącu, czyli we wrześniu.

Praca na miejscu idzie dobrze, cały zespół jest podekscytowany i pracuje na pełnych obrotach, aby rozpocząć działalność w ciągu kilku najbliższych tygodni.

– oznajmił.

Wiadomości te pojawiły się po informacjach, że Tether pracuje nad oprogramowaniem wydobywczym, które ma na celu zapewnienie większej przejrzystości wydobycia Bitcoina w branży.

W udzielonym wywiadzie, Ardoino wyjaśnił, że Tether pracuje nad oprogramowaniem wydobywczym o nazwie Moria, które zapewnia bardziej kompleksową analizę danych dotyczących produkcji energii na stronach wydobywczych Bitcoina.

Ardoino podkreślił potrzebę lepszej analizy i oceny wydajności w wydobyciu Bitcoina. Uważa, że Moria pomoże w ocenie wydajności strony i otoczenia:

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button