News

CZ: Kupowanie banków nie rozwiąże problemów branży kryptograficznej

Binance przyjrzał się potencjalnemu przejęciu tradycyjnego banku, ale stwierdził, że nie jest to rozwiązanie problemów własnych i całej branży z bankowością. Changpeng Zhao, założyciel i dyrektor generalny giełdy, mówił o tej sprawie w podcaście Bankless. 

Kupujesz jeden bank, działa on tylko w jednym kraju i nadal masz do czynienia z bankowymi regulatorami tego kraju. To, że go kupisz nie oznacza, że możesz robić, co chcesz. Jeśli regulatorzy bankowi powiedzą, że nie można “współpracować” z krypto, to zabiorą ci licencję.

– powiedział CEO Binance.  

Opinie CZ pojawiły się po upadku przyjaznych kryptowalutom instytucji, takich jak Silicon Valley Bank, Signature Bank i Silvergate w USA na początku tego roku. Zbiegają się one również z ostatnimi problemami Binance z australijskimi dostawcami usług płatniczych, którzy zdecydowali się zrezygnować z przetwarzania wpłat i wypłat w lokalnej walucie dla swoich klientów. 

Changpeng Zhao zwrócił również uwagę, że banki działają w jednej jurysdykcji i nadal potrzebują innych banków do współpracy na całym świecie. A wszystkie te banki znajdują się w Stanach Zjednoczonych.  

Powiedzą twojemu bankowi „Słuchaj, jeśli dotkniesz krypto, nie ułatwiamy twoich transakcji międzynarodowych.” Do tego musisz mieć bank w danym kraju dostosowany do wewnętrznych regulacji. A banki nie są tanie. Banki są bardzo drogie. Dla mikro biznesu, bardzo niski dochód… Więc to nie jest tak, że masz pieniądze, możesz kupić wiele banków.

– powiedział dyrektor ds. Kryptografii. 

CZ podkreślił ponadto, że wiele banków nie ma solidnych modeli biznesowych i prowadzi działalność bardzo ryzykowną. Mówił, że biorą one pieniądze od klientów i pożyczają je. A jeśli gotówki nie odzyskają, to ogłaszają bankructwo. Dodał również, że nie lubi prowadzić tego typu biznesów, że woli firmy bez długów. 

Dyrektor generalny Binance zasugerował, że jego firma może dokonać niewielkich inwestycji w kilka banków, zamiast kupować jeden, z nadzieją, że staną się one bardziej przyjazne kryptowalutom.

źródło: news.bitcoin.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button