News

CZ zaprzecza, aby Binance sprzedawała Bitcoiny dla wzmocnienia BNB

Dyrektor generalny Binance, Changpeng „CZ” Zhao, obalił plotki twierdzące, że Binance potajemnie sprzedawał Bitcoiny, aby sztucznie stabilizować cenę swojego tokena BNB. 

Plotki pochodzą od kilku komentatorów rynkowych, w tym analityka Dylana LeClair i dyrektora generalnego Swan Bitcoin, Cory’ego Klippstena. Oskarżyli oni Binance o celowe manipulowanie rynkiem w celu sztucznego zawyżenia wartości BNB. 

W tweecie z 13 czerwca CZ powiedział, że Binance nie sprzedał ani jednego swojego BTC i BNB, dodając, że giełda kryptograficzna nadal posiada „worek” tokenów FTX – FTT (natywny token nieistniejącej już giełdy kryptowalut FTX). 

To niesamowite, że mogą dokładnie wiedzieć, kto sprzedawał, tylko na podstawie wykresu cen obejmującego miliony traderów.

– dodał. 

Post CZ był bezpośrednią odpowiedzią na post z 14 czerwca z platformy analizy technicznej Skew, która oskarżyła Binance o manipulowanie rynkiem poprzez serię transakcji z udziałem BTC, BNB i Tether. W tym samym wątku analityk Bitcoin LeClair stwierdził, że „BNB jest wyraźnie fałszywym rynkiem”, handlując z mniejszym zrealizowanym wolumenem niż BTC. 

W tweecie z 13 czerwca Klippsten zarzucił również, że Binance angażuje się w „wash trading” i stwierdził, że giełda próbuje “udawać”, że istnieje wsparcie dla BNB. Wash trading to taktyka manipulacji rynkiem, w której inwestor sprzedaje aktywa, a następnie kupuje je krótko po tym, aby zawyżyć popyt lub sprawić, by wyglądało to na większą aktywność na rynku.

Analityk Joe Consorti z The Bitcoin Layer również opisał akcję cenową BNB jako „niezwykłą”, a „poziom 220 USD” jest „zaciekle broniony”. Zasugerował, że może to być poziom likwidacji pożyczki zabezpieczonej BNB.

W odpowiedzi na post CZ, Consorti stwierdziło, że Binance powinno opublikować oświadczenie potwierdzające, że giełda nie ma zobowiązań zabezpieczonych BNB, aby „FUD” się skończył. 

SEC pozwała Binance.US w dniu 5 czerwca za rzekome łamanie przepisów dotyczących papierów wartościowych, a także angażowanie się w transakcje „wash trading” za pośrednictwem swojej „głównej nieujawnionej firmy handlowej Sigma Chain”, której właścicielem jest CZ. 

CZ i Binance.US zaprzeczyły jakimkolwiek wykroczeniom i zapewniają, że będą bronić postawionych im zarzutów w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie. 

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button