News

Czarnogóra: Do Kwon wychodzi za kaucją i będzie przebywał w areszcie domowym

Czarnogóra zatwierdziła warunki zwolnienia za kaucją zaproponowane przez prawników założyciela Terry, Do Kwona. Koreańczyk został oskarżony o przestępstwo fałszerstwa dokumentów zgodnie z prawem Czarnogóry. 

Jak czytamy w oficjalnym dokumencie wydanym przez władze lokalne 12 maja, sąd zaakceptował proponowaną kaucję za Do Kwona i Hana Chang-Joon (dyrektora finansowego Terraform Labs – przyp.red.) w wysokości 400 000 euro (436 000 USD) za każdego. Zgodnie z postanowieniem Do Kwon zostanie umieszczony w areszcie domowym. 

W dokumencie zaznaczono, że jeśli areszt domowy zostanie naruszony, kaucja zostanie przekazana do „specjalnej sekcji” budżetu roboczego sądu. Ponadto w zawiadomieniu napisano, że konieczna będzie weryfikacja autentyczności dokumentów podróży i dowodów osobistych, które zostały „rzekomo” wydane przez właściwe władze Belgii. 

Informacja ta pojawia się zaledwie dzień po tym, jak prawnicy Kwona złożyli wniosek o takie warunki do władz Czarnogóry.  

Do Kwon i Chang-Joon zostali aresztowani przez władze Czarnogóry w marcu 2023 roku na lotnisku w Podgoricy. Powodem zatrzymania było rzekome posługiwanie się fałszywymi dokumentami. Obu wcześniej skonfiskowano prawdziwe paszporty w Korei Południowej, w październiku 2022 roku. 

Interpol poszukiwał Do Kwona za jego udział w upadku ekosystemu Terra o wartości 40 mld dolarów w maju 2022 roku. Zdarzenie to wstrząsnęło branżą kryptograficzną. Oczekuje się, że proces karny w Czarnogórze rozpocznie się 16 czerwca. 

Warto przypomnieć, że władze Korei Południowej zamroziły majątek Do Kwona o wartości 176 mln dolarów w ramach toczącego się postępowania.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button