News

Czarnogóra: Prokuratura odwołała się od decyzji Sądu ws. Do Kwona

Prokuratorzy z Czarnogóry rzekomo odwołali się od orzeczenia sądu o zwolnieniu współzałożyciela Terraform Labs, Do Kwona, za kaucją. 

31-letek został zatrzymany na Bałkanach w marcu tego roku po kilkumiesięcznym ukrywaniu się. Liczne organy regulacyjne i agencje twierdziły, że często zmieniał miejsce pobytu, aby uniknąć sprawiedliwości po gigantycznym upadku LUNA/UST. 

Niezadowolenie prokuratorów

Według ostatnich doniesień prokuratura okręgowa w Podgoricy złożyła apelację od decyzji sądu w związku ze zwolnieniem za kaucją Do Kwona i jego współpracownika Han Chang-Joon. 

W zeszłym tygodniu obaj złożyli wniosek o zwolnienie za kaucją w wysokości 440 000 dolarów każdy. Sąd w Podgoricy przychylił się do wniosku. Po wpłaceniu umownej sumy zostaną zwolnieni z aresztu śledczego, ale będą przebywać w areszcie domowym. 

Tymczasem pozostaną jednak w areszcie do czasu, aż sędziowie zdecydują, czy uwzględnić, czy odrzucić apelację prokuratorów.  

Można założyć, że ewentualne uwolnienie Do Kwona może wywołać ogromne poruszenie w branży kryptowalut, gdzie uważa się, że był on głównym winowajcą wielomiliardowej katastrofy LUNA/UST w zeszłym roku. Wydarzenie to spowodowało kolosalne straty inwestorów i podważyło całą spuściznę branży aktywów cyfrowych. 

Korea Południowa i USA zażądały ekstradycji mężczyzny, argumentując, że powinien on stanąć przed wymiarem sprawiedliwości za swoje rzekome oszustwa. Jeśli zostanie uznany za winnego w Korei, może spędzić 40 lat w więzieniu. W Stanach natomiast, kara może być jeszcze surowsza.  

Do Kwon ma więcej problemów

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) uzyskała niedawno zgodę na poszukiwanie zapisów Luna Foundation Guard przechowywanych w Monetary Authority of Singapore (MAS), które mogłyby wskazywać, czy Kwon odegrał rolę w krachu. 

LFG jest organizacją non-profit, która zebrała fundusze, aby utrzymać wycenę algorytmicznego stablecoina UST na poziomie 1 dolara. Jednak zeszłej wiosny token spadł praktycznie do zera. 

Władze Korei Południowej zamroziły aktywa o wartości około 176 mln dolarów, które były własnością Kwona. Ma to na celu ustalenie, czy zostały one nabyte w ramach działalności przestępczej. Oprócz kryptowalut zablokowano dostęp do nieruchomości, drogich samochodów i depozytów pieniężnych.

źródło: cryptopotato.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button