News

Czołowa platforma social media Chin zakazuje kont powiązanych z kryptowalutami i NFT

Czołowa platforma mediów społecznościowych w Chinach, WeChat, zaktualizowała swoje zasady zakazując kont zapewniających dostęp do usług związanych z kryptowalutami lub NFT.

Zgodnie z nowymi wytycznymi konta związane z emisją, handlem i finansowaniem kryptowalut i NFT zostaną albo ograniczone, albo zbanowane i będą należeć do kategorii „nielegalnej działalności”.

Polityka obejmuje również wtórne transakcje NFT, przy czym firma zauważa, że „konta, które świadczą usługi lub treści związane z wtórną transakcją cyfrowych kolekcji, również powinny być traktowane zgodnie z niniejszym artykułem”.

Ruch ten został nagłośniony przez reportera wiadomości kryptowalutowych z Hongkongu Wu Blockchain na początku tygodnia, kiedy zwrócił uwagę na znaczenie tego działania, biorąc pod uwagę, że WeChat ma ponad 1,1 mld użytkowników w Chinach każdego dnia.

W odniesieniu do przewidzianych kar, nowa polityka stanowi, że „po wykryciu takich naruszeń, publiczna platforma WeChat, w zależności od wagi naruszeń, nakaże naruszającym oficjalnym kontom korekcję w określonym czasie i ograniczy niektóre funkcje do czasu zablokowania stałego konta”

Rząd Chin wprowadzał stopniowo zakaz lokalnego sektora kryptowalut między majem do wrześniem ubiegłego roku. Jednak biorąc pod uwagę czas ostatniej aktualizacji WeChat, można wywnioskować, że od tego czasu platforma przymykała oko na niektóre działania związanych z kryptowalutami.

Ponadto w kraju nadal istnieje regulacyjna szara strefa dotycząca NFT, ponieważ aktywa można nabyć za walutę fiducjarną. Mimo to firmy i platformy generalnie zabraniają handlu wtórnego, aby uniknąć potencjalnych problemów ze zgodnością z finansjalizacją technologii.

Urzędnicy w kraju nie są również zwolennikami NFT. Chińskie Stowarzyszenie Bankowe, Chińskie Stowarzyszenie Finansów Internetowych i Chińskie Stowarzyszenie Papierów Wartościowych wydały w kwietniu wspólne oświadczenie ostrzegające opinię publiczną o „ukrytym ryzyku” inwestowania w te aktywa.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button