News

Deweloperzy ETHDubai: ChatGPT nie zastąpi programistów

Najnowsza wersja ChatGPT wywołała poruszenie w Internecie, po tym jak uzyskała wysokie noty w testach SAT oraz wskazała luki w zabezpieczeniach i exploity w inteligentnych kontraktach Ethereum.

GPT-4 to najnowsza wersja bardzo wpływowego modelu języka sztucznej inteligencji (AI), która według twórcy OpenAI może pochwalić się „wydajnością na poziomie człowieka w różnych profesjonalnych i akademickich testach porównawczych”.

Oprócz doskonałych wyników w szeregu różnych profesjonalnych i akademickich testów porównawczych, GPT-4 wykazał również zdolność do przeglądu inteligentnych kontraktów Ethereum, oraz wskazywania luk w zabezpieczeniach, a nawet sugerując potencjalne sposoby wykorzystania kodu.

Dyrektor Coinbase, Conor Grogan, podzielił się szybkim dialogiem z ChatGPT, w którym chatbot AI „podkreślił szereg luk w zabezpieczeniach” przed zweryfikowaniem metody wykorzystania kontraktu.

Być może bardziej interesujące jest to, że rekomendacja ChatGPT sprawdza się, biorąc pod uwagę, że dokładnie ten sam inteligentny kontrakt został zhakowany w 2018 roku za pomocą tej samej metody, którą sugerował model językowy.

W związku z najnowszą aktualizacją ChatGPT i jej potencjałem do przeglądania, sugerowania i dostarczania wglądu twórcom inteligentnych kontraktów Ethereum, dziennikarz Cointelegraph, Ezra Reguerra, poruszył ten temat w rozmowie z uczestnikami konferencji ETHDubai w tym tygodniu.

Deweloper Blockchain, Salman Arshad, podkreślił związek, jaki ChatGPT ma z Blockchain, biorąc pod uwagę skupienie na Web3 w procesach bezpieczeństwa i audytu. Audytorzy inteligentnych kontraktów są kosztowni, a ChatGPT oferuje szybki i ekonomiczny sposób przeglądania kodu:

Narzędzia ChatGPT i AI są błogosławieństwem; nie są naszymi wrogami i nie są tutaj, aby zakończyć karierę programisty.

– powiedział.

Arshad dodał, że obszerna baza wiedzy ChatGPT jest jego siłą, ale nadal wymaga wkładu ludzkiego w konkretną logikę biznesową i instrukcje. Zaletą jest to, że programiści mogą wykonać znacznie więcej pracy w znacznie krótszym czasie, korzystając z narzędzi opartych na sztucznej inteligencji:

Wiesz, co Twoja firma chce robić. Możesz to powiedzieć ChatGPT, a on może doskonale przekształcić twoje polecenia w inteligentną umowę, proces audytu, dokument lub białą księgę.

– stwierdził.

Inny programista Blockchain, Syed Ghazanfer, również podkreślił charakter współpracy ChatGPT, który nadal pozostaje o wiele bardziej korzystny dla szerokiego grona użytkowników niż potencjalnym zagrożeniem automatyzacji procesów i zastąpienia ludzkich pracowników.

Naprawdę jestem za ChatGPT. Aby Cię zastąpić, musiałbyś przekazać wymagania, które nie są możliwe w ojczystym języku angielskim. Dlatego wymyśliliśmy języki programowania.

– czytamy.

Ghazanfer dodał, że ChatGPT pozostanie użytecznym narzędziem dla programistów, automatyzującym procesy, takie jak czytanie i kondensowanie pełnej dokumentacji.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button