News

Disney uruchamia platformę NFT

Disney stworzył platformę na tokeny NFT we współpracy z firmą Blockchain i metaverse, Dapper Labs.

Zgodnie z opublikowanym ogłoszeniem, Disney ztokenizuje swoje kultowe postacie z kreskówek z ostatniego stulecia na swoim rynku NFT, nazwanym Disney Pinnacle. Platforma będzie również obejmować ikony od Pixar oraz bohaterów i złoczyńców z galaktyki Star Wars, stylizowanych w unikalny sposób jako kolekcjonerskie i wymienialne cyfrowe znaczki.

Fani z dowolnego miejsca będą mogli zbierać dynamiczne znaczki na swoim telefonie i natychmiastowo i bezpiecznie wymieniać się nimi z innymi, niezależnie od tego, gdzie się znajdują na świecie

– wyjaśnił CEO Dapper Labs, Roham Gharegozlou.

Platforma NFT zostanie uruchomiona jeszcze w tym roku w sklepie Apple App Store dla iOS, w sklepie Google Play dla Androida oraz w wersji internetowej. Obecnie na oficjalnej stronie istnieje tylko lista oczekujących i strona docelowa. Disney Pinnacle został zbudowany na Blockchainie warstwy 1 – Flow, który również został stworzony przez Dapper Labs. Wcześniej Ticketmaster zdecydował się emitować bilety na wydarzenia w postaci NFT na łańcuchu Blockchain Flow.

W tym roku Disney zrezygnował z działu metaverse w ramach szerszego planu restrukturyzacji, mającego na celu obniżenie kosztów operacyjnych o 5,5 mld dolarów i zwolnienie 7 000 pracowników przez dwa miesiące. Około 50 członków działu metaverse pozostało bez nowego kontraktu zatrudnienia.

Dapper Labs, założony w Vancouver w Kanadzie w 2018 r., otrzymał 15 mln dolarów inwestycji od hongkońskiego twórcy Web3, Animoca Brands. W lipcu 2023 roku Dapper Labs ogłosił trzecią rundę zwolnień pracowników w bieżącym roku. Firma jest znana z marek NFT, takich jak CryptoKitties i NBA Top Shot.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button