News

Do Kwon i Terraform Labs mierzą się z pozwem zbiorowym

26 lipca informator Fatman (@Fatmanterra na Twitterze) udostępnił link rejestracyjny dla inwestorów, którzy ucierpieli finansowo w wyniku upadku Terry w połowie maja. Sprawą zajmuje się firma procesowa Scott+Scott, a pozwanymi są Terraform Labs (TFL), Nicholas Platias i Do Kwon. Ponadto uwzględniono Jump Crypto, Jump Trading, Republic Capital, Republic Maximal LLC, Tribe Capital, Definance Capital, GSR Markets Limited, Three Arrows Capital (3AC) i Luna Foundation Guard (LFG).

W wątku na Twitterze Fatmana, który omawia pozew, demaskator pochwalił intelekt Do Kwona, ale zauważył, że współzałożyciel Terra nie wykorzystał go jak powinien.

Zamiast wykorzystać swój geniusz dla dobra, Do wykorzystał go do stworzenia planu tak przekonującego, pomysłowo mieszającego prawdziwą użyteczność z czystymi kłamstwami, że doprowadziło to nie tylko do upadku tysięcy inwestorów, ale także kilku dużych funduszy, które zostały oszukane pomimo solidnych badań.

– powiedział Fatman.

Dołączymy do pozwu zbiorowego wniesionego w USA przez międzynarodową firmę prawniczą Scott+Scott. Przygotowujemy również działania w innej jurysdykcji. Domagamy się uczciwego procesu, aby odkryć wszystkie wykroczenia TFL [i] Do Kwona i aby stała się sprawiedliwość.

– dodał.

Południowokoreańscy funkcjonariusze organów ścigania prowadzą śledztwo w sprawie TFL, Shin, i Kwona. Fatman twierdzi, że zgrubne tłumaczenie szczegółów artykułu podaje, że „prokurator wspomniał również o możliwości współpracy z Interpolem w celu wydania czerwonej noty o ekstradycji Do Kwona”. Pozew zbiorowy opublikowany przez Scott + Scott twierdzi, że wszystkie tokeny Terra wyemitowane przez TFL są niezarejestrowanymi papierami wartościowymi, a TFL nigdy nie zostało zarejestrowane w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). W wątku Fatmana na Twitterze demaskator podkreślił, że trudno jest przekazać, jak bardzo niektórzy inwestorzy Terra ucierpieli w wyniku upadku.

źródło: news.bitcoin.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button