News

Dwa wieloryby DOGE sprzedały memecoiny za 121 mln dolarów

W mediach społecznościowych trwają spekulacje na temat tego, czy Elon Musk celowo zawyżył cenę DOGE zmieniając logo Twittera na memowego psa, aby mógł pozbyć się swoich krypto. 

Według danych Lookonchain, dwa z pięciu największych wielorybów DOGE sprzedały “memecoin” o wartości ponad 120 mln dolarów. Stało się to w trakcie ogromnego wzrostu cen w tym tygodniu. 

Nowy właściciel Twittera znany jest jako zagorzały orędownik oryginalnego memecoina, który w przeszłości wielokrotnie podnosił jego cenę dzięki różnym pośrednim działaniom. 

Najnowszy przykład tego pojawił się na początku tygodnia, kiedy zmienił logo Bluebird na Twitterze na zdjęcie psa Dogecoina. Oczekiwano, że cena aktywa eksplodowała o 25% w ciągu kilku minut i o ponad 30% w ciągu następnego dnia. Po raz pierwszy od miesięcy wzrosła powyżej 0,1 dolara. 

Logo Bluebird powróciło od tego czasu, a DOGE znacznie się osłabił. Dane z platformy analitycznej Lookonchain poinformowały, że dwa z pięciu największych wielorybów Dogecoin sprzedały 1.4 mld DOGE (o wartości około 121 mln USD) w obliczu gwałtownego wzrostu cen.

żródło: twitter.com

Warto zauważyć, że zespół Lookonchain nie jest jedynym, który nie jest pewny, czy to Musk sprzedał ogromną część swoich udziałów. W przeszłości przyznał się do posiadania DOGE, ale nigdy otwarcie nie twierdził, że którykolwiek sprzedał. 

Niedawno popularny zwolennik Bitcoina, Jimmy Song, również twierdził, że Musk może pompować cenę DOGE, aby pozbyć się swoich udziałów.

źródło: cryptopotato.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button