News

Elon Musk: DOGE lepszy od Bitcoina

Elon Musk, najbogatszy człowiek na świecie i dyrektor generalny Tesli, jest znanym zwolennikiem Dogecoina. W niedawnym wywiadzie dla Full Send Podcast powiedział, że blockchain Dogecoin ma znacznie większą zdolność transakcyjną niż Bitcoin. 

Zwrócił również uwagę, że DOGE może być obecnie używany nie tylko do kupowania towarów w Tesli i SpaceX, ale także jako środek płatniczy w innych dużych firmach, takich jak The Boring Company, która oferuje usługi transportu metra w Las Vegas.

Musk wyjaśnił, że transakcje Dogecoin są realizowane w 60 sekund, podczas gdy transakcje Bitcoin trwają około 10 minut. Dla Muska jest to wystarczający powód, aby DOGE uznać za lepszy system płatności. Fakt, że ma przychylną społeczność, również wydaje się pomagać. 

CEO Tesli podkreślił, że czynnik inflacyjny Dogecoina, który pozwala na tworzenie 5 miliardów monet rocznie, może być lepszy w dłuższej perspektywie od Bitcoina i jego maksymalnej podaży 21 milionów BTC. 

Fakt, że każdego roku tworzonych jest pięć miliardów monet powoduje, iż można je wykorzystać jako walutę transakcyjną.

Elon musk

Jedną z wad deflacji jest to, że zachęca do „odkładania”, gdyż postrzegana realna wartość waluty rośnie z czasem. Ten problem może mieć wpływ na gospodarkę Bitcoinów w przyszłości.

Wpływ Elona na kryptowalutę

Kolejną kwestią, o której mówił miliarder, jest rosnąca liczba oszustw związanych z kryptowalutami. Ostrzegł, że jego konto na Twitterze jest „na celowniku wielu oszustów” ze względu na jego wysoką interakcję z obserwującymi. 

Wpływ Elona Muska na społeczność kryptograficzną jest więcej niż udowodniony. Za każdym razem, gdy miliarder tweetuje o Dogecoin, prawie natychmiast podnosi ceny tej kryptowaluty. 

I faktycznie, zapowiedzi zakupu Bitcoina przez Teslę i zaprzestania jego akceptacji jako środka płatniczego oznaczały początek ostatnich silnych trendów zwyżkowych i niedźwiedzich dla Bitcoina.

źródło: cryptopotato.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button