News

Elon Musk chce uruchomić startup AI

Według ostatnich doniesień, Elon Musk planuje uruchomić startup AI, aby konkurować z OpenAI jedną z najpopularniejszych firm zajmujących się sztuczną inteligencją. Podobno miliarder gromadzi zespół badaczy i inżynierów AI dla nowego przedsięwzięcia i prowadzi rozmowy z obecnymi inwestorami ze SpaceX i Tesli w sprawie funduszy. Nowy startup AI postawi Muska wśród innych gigantów technologicznych, takich jak Google i Microsoft, w wyścigu o zbudowanie sztucznej inteligencji nowej generacji. 

Informacje uzupełniają ostatnie doniesienia, że Musk nabył prawie 10.000 procesorów graficznych, aby zasilić AI Twittera. Ponadto Musk założył firmę o nazwie X (X.AI) i zmienił nazwę Twittera na „X Corp” w dokumentach firmowych w ramach swoich planów stworzenia „aplikacji do wszystkiego” pod marką „X”. 

Warto jednak zauważyć, że 30 marca Musk i ponad 2.600 liderów technologii i badaczy podpisali list otwarty wzywający do tymczasowej przerwy w dalszym rozwoju sztucznej inteligencji, powołując się na „poważne zagrożenia dla społeczeństwa i ludzkości”.

Inicjatywa AWS Bedrock

W międzyczasie Amazon Web Services uruchomił projekt Bedrock, aby umożliwić swoim użytkownikom budowanie generatywnej sztucznej inteligencji na podstawie modeli podstawowych. Ten ruch AWS to kolejny znak, że firmy technologiczne intensywnie inwestują w sztuczną inteligencję i próbują rozwijać własne możliwości sztucznej inteligencji. 

Podsumowując, Elon Musk podobno uruchamia startup AI, aby konkurować z OpenAI, i prowadzi rozmowy z istniejącymi inwestorami ze SpaceX i Tesli w sprawie inwestycji w nowe przedsięwzięcie. Niedawne włączenie X (X.AI) przez Muska i jego plany stworzenia „aplikacji do wszystkiego” pod marką „X” sugerują, że dokonuje on znacznych inwestycji w sztuczną inteligencję.  

Ponadto inicjatywa AWS Bedrock podkreśla nieustające wysiłki firm technologicznych mające na celu rozwój własnych możliwości sztucznej inteligencji. Chociaż AI ma ogromny potencjał w zakresie rozwoju społeczeństwa, niezwykle ważne jest, aby rozwój tej technologii odbywał się w sposób odpowiedzialny i etyczny, aby zminimalizować potencjalne zagrożenia dla ludzkości.

źródło: blockchain.news

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button