News

Francja: Koniec współpracy Binance z Paysafe – co dalej?

Binance wydała oficjalne oświadczenie szczegółowo opisujące, jak użytkownicy powinni postępować po wygaśnięciu w tym tygodniu partnerstwa jego francuskiego oddziału z Paysafe. Giełda spodziewa się krótkiej przerwy w świadczeniu niektórych usług w wyniku zakończenia współpracy. Decyzja o jej zakończeniu uznana została za „jednostronną”. 

We wpisie na swojej stronie internetowej Binance przyznała, że Paysafe „jednostronnie zdecydował się zaprzestać przetwarzania depozytów w EUR” dla użytkowników. Stwierdzono również, że decyzja ta była „nagła i niewytłumaczalna”. Oczekuje się, że spowoduje to „krótką przerwę” w niektórych usługach. 

Giełda kryptowalut nalegała, aby użytkownicy przekonwertowali swoje środki w EUR na swoich kontach na stablecoiny USDT przed 31 października. Klienci nadal będą mogli wypłacić swoje salda w EUR z kont giełdy kryptowalut na swoje rachunki bankowe. 

Od 28 września użytkownicy nie będą mogli kupować ani sprzedawać kryptowalut za saldo w EUR. W tym samym okresie użytkownicy Paysafe nie będą już mogli handlować parami spot w EUR, a otwarte zlecenia zostaną anulowane godzinę później. 

Dodatkowo transakcje w EUR na Binance Convert, które działają podobnie do wymiany tokenów, będą ograniczone do trybu wyłącznie redukcji EUR. 

„Proszę mieć pewność, że wszystkie fundusze są bezpieczne, a wszystkie inne usługi związane z kryptowalutami pozostają nienaruszone. Stawianie użytkowników na pierwszym miejscu to najważniejsza zasada Binance. Pracujemy nad integracją nowych kanałów fiat z Binance, zgodnie z naszą misją zapewnienia wszystkim użytkownikom płynnej obsługi kryptowalut.”

– oświadczyła giełda.

Paysafe był partnerem Binance, który obsługiwał wpłaty i wypłaty w EUR za pośrednictwem przelewów bankowych w ramach SEPA. Współpraca pomiędzy Binance France a firmą zajmującą się płatnościami internetowymi oficjalnie zakończyła się 25 września. 

Niedawno doniesiono, że francuski oddział giełdy miał trudności ze znalezieniem nowego partnera bankowego, który miałby zastąpić Paysafe. Rzecznik firmy potwierdził nawet francuskiej stacji radiowej BFM, że Binance aktywnie pracuje nad wdrożeniem nowych partnerów. 

Poza tym Binance ogłosiło na początku tego tygodnia odejście z rynku rosyjskiego, sprzedając swój biznes rywalowi CommEx.

źródło: cryptopotato.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button