News

FTX sprzeda giełdę LedgerX za 50 milionów dolarów

Pomimo intensywnej kontroli ze strony amerykańskich organów regulacyjnych, FTX nadal otrzymuje oferty od firm, które mogłyby pomóc jej wyjść z bankructwa. 

25 kwietnia były gigant kryptograficzny ogłosił zakończenie umowy ze spółką zależną Miami International Holdings (MIAX Technologies). Ma to na celu sfinalizowanie sprzedaży LedgerX, licencjonowanej giełdy kontraktów terminowych w USA. 

Zgodnie z zapowiedzią, jedynym pozostałym krokiem jest zatwierdzenie przez Sąd Upadłościowy Stanów Zjednoczonych sfinalizowania wielomilionowej sprzedaży firmy. Jest to uzależnione od spełnienia określonych obowiązków regulacyjnych i braku sprzeciwu ze strony CFTC. 

John J. Ray III, dyrektor generalny FTX Debtors, powiedział, że jest zadowolony z osiągnięcia porozumienia z MIH w sprawie sfinalizowania sprzedaży jednej z amerykańskich spółek zależnych FTX, przyczyniając się do monetyzacji upadłej giełdy: 

Cieszymy się, że osiągnęliśmy porozumienie, które jest przykładem naszych ciągłych wysiłków na rzecz spieniężenia aktywów w celu odzyskania udziałów.

Po sfinalizowaniu transakcji dłużnicy FTX otrzymają około 50 mln dolarów od M7 Holdings, spółki zależnej MIH, która wygrała aukcję LedgerX. 

Według wstępnej analizy, po upadku, FTX miał dług przekraczający 3 mld dolarów. Wkrótce po przejęciu firmy przez Johna Raya odzyskano ponad 740 mln dolarów. Nowa administracja FTX robi wszystko, aby zabezpieczyć jak najwięcej pieniędzy na spłatę wierzycieli. Ta sprzedaż to tylko jedna z serii transakcji, które udało się zawrzeć FTX.

LedgerX pozostał wypłacalny podczas kontroli FTX

LedgerX była jedną ze spółek zależnych FTX, która pozostała wypłacalna podczas kontroli giełdy po wielomilionowych stratach spowodowanych przez jej byłego CEO, Sama Bankmana-Frieda. 

Biorąc to pod uwagę, sędzia John Dorsey zezwolił na sprzedaż platformy, a także innych spółek zależnych w styczniu 2023. 

Od tego czasu FTX otrzymał co najmniej 117 ofert od różnych potencjalnie zainteresowanych na zakup aktywów giełdy. Jednak do tej pory nie osiągnięto formalnego porozumienia z żadną stroną, która spełniałaby potrzeby firmy.

źródło: cryptopotato.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button