News

Gary Gensler potwierdził, że SEC nie zmieni swojej polityki wobec giełd kryptowalut

Przewodniczący amerykańskiej SEC, Gary Gensler, potwierdził podczas zeznań przed House Financial Services Committee, że agencja będzie nadal nalegać, aby lokalne platformy kryptograficzne przestrzegały surowych przepisów. Przewodniczący Komitetu, Patrick McHenry, argumentował, że agresywne podejście regulatora może odepchnąć takie firmy od USA i zahamować innowacje.  

Gensler powiedział również, że nigdy nie posiadał żadnych zasobów cyfrowych, klasyfikując je jako „wysoce spekulatywne”. Warto zauważyć, że na początku zarządzania SEC, jego stanowisko nie było aż tak negatywne. 

Giełdy muszą przestrzegać przepisów

Gensler spotkał się wczoraj z ogromną krytyką ze strony Republikanów, którzy twierdzili, że działania SEC osłabiły status Ameryki jako centrum innowacji kryptowalutowych. Przewodniczący Komitetu Reprezentant Patrick McHenry stwierdził: 

Twoje podejście napędza innowacje za granicą i zagraża amerykańskiej konkurencyjności. 

Uważa również, że agencja nie powinna polegać na „regulacji przez egzekwowanie”, określając metodę jako niewystarczającą i niezrównoważoną.  

Karzesz firmy zajmujące się aktywami cyfrowymi za rzekome nieprzestrzeganie prawa, gdy nie wiedzą, że będzie ono miało do nich zastosowanie.

– dodał.

Gensler zaprzeczył tezie, że amerykańskie giełdy kryptowalut nie wiedzą, jak przestrzegać prawa. Uważa, że istnieją jasne ramy regulacyjne zbudowane wiele lat temu. Natomiast takie platformy to „tylko grupa pośredników na tym rynku”, którzy powinni postępować zgodnie z wytycznymi:

Mamy całą dziedzinę kryptografii, która rozumie prawo, a jeśli świadczą usługi handlu, usługi maklersko-dealerskie, usługi rozliczeniowe tokenów bezpieczeństwa kryptograficznego, muszą przestrzegać przepisów. Nie mają wyboru.

Niepewność regulacyjna w największej gospodarce świata stała się już przeszkodą dla niektórych organizacji kryptograficznych. Brian Armstrong, CEO Coinbase, zasugerował ostatnio, że jego platforma może zmienić siedzibę, jeśli krajowei regulatorzy nie wdrożą odpowiednich przepisów dotyczących branży.  

Gensler nie posiada aktywów cyforwych

Przewodniczący SEC oświadczył również, że nigdy osobiście nie posiadał bitcoina ani żadnych innych kryptowalut. Dodał, że jedynymi aktywami cyfrowymi, jakie posiada, są jego „konto bankowe” i „konto maklerskie”. Pomimo tego, że nie został zapytany, nazwał tę klasę aktywów „wysoce spekulatywną”. 

Gensler nie był aż tak wrogo nastawiony do sektora w pierwszych miesiącach swojego panowania w Komisji. Przyznał się do przywiązania do rynku latem 2021 roku, wyjaśniając, że spędził lata, aby to zrozumieć: 

Chociaż jestem neutralny w stosunku do technologii, nawet zaintrygowany, spędziłem trzy lata ucząc się jej, pochylając się nad nią. Nie jestem neutralny w kwestii ochrony inwestorów. Jeśli ktoś chce spekulować, to jego wybór, ale jako naród mamy rolę, aby chronić tych inwestorów przed oszustwami. 

źródło: cryptopotato.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button