News

Południowokoreańska giełda kryptowalut GDAC zhakowana na prawie 14 mln dolarów

Południowokoreańska giełda kryptowalut GDAC padła ofiarą ataku hakerskiego, w wyniku którego skradziono około 13,9 miliona dolarów. Według oświadczenia dyrektora generalnego GDAC, Hana Seunghwana, giełda wstrzymała wszystkie wpłaty i wypłaty oraz przeprowadza awaryjną konserwację serwerów w odpowiedzi na atak, który miał miejsce 9 kwietnia.

Zgodnie z ogłoszeniem, atakujący przejął kontrolę nad niektórymi gorącymi portfelami giełdy i o godzinie 7:00 czasu koreańskiego rozpoczął przenoszenie kryptowalut do portfeli znajdujących się pod kontrolą atakującego. Skradziono około 61 Bitcoinów, 350,5 Ethereum, 10 milionów waluty WEMIX i Tether o wartości 220 000 USD. Łącznie krypto o wartości około 13,9 miliona dolarów po cenach z 10 kwietnia zostało skradzione.

Skradziona kwota to „około 23% obecnych całkowitych aktywów powierniczych GDAC” – czytamy w ogłoszeniu. Giełda zaalarmowała policję, zgłosiła włamanie do Koreańskiej Agencji ds. Internetu i Bezpieczeństwa (KISA) oraz powiadomiła jednostkę analityki finansowej (FIU) o stratach spowodowanych atakiem.

GDAC prosi również giełdy kryptowalut, aby nie honorowały wpłat dokonanych z adresu, który przeprowadził atak. Seunghwan powiedział, że giełda nie wie, kiedy wypłaty zostaną wznowione.

Prosimy o zrozumienie, że trudno jest potwierdzić punkt wznowienia wpłat i wypłat, ponieważ dochodzenie jest obecnie w toku.

– wyjaśnił.

Włamania na scentralizowanych giełdach nadal stanowią problem w branży kryptograficznej. W styczniu 2022 roku Crypto.com padło ofiarą ataku hakerskiego o wartości ponad 15 milionów dolarów, a podczas kryzysu w FTX, atakujący ukradł 663 miliony dolarów z upadłej giełdy kryptograficznej. Atak na GDAC może być pierwszym dużym scentralizowanym atakiem na giełdę kryptowalut w 2023 roku.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button