News

Giełda kryptowalut OPNX rozpoczyna działalność

OPNX, pierwsza w swoim rodzaju, skoncentrowana na kryptowalutach giełda, która pozwala użytkownikom handlować roszczeniami zbankrutowanych firm kryptograficznych, jest już dostępna. Takie informacje przekazał dyrektor generalny Leslie Lamb we wtorkowym tweecie.

OPNX, który jest skrótem od Open Exchange, jest platformą do handlu. Mówi o sobie, że jest rynkiem o wartości 20 mld dolarów dla roszczeń upadłościowych związanych z kryptowalutami. Giełda będzie „oferować roszczenia” firm takich jak giełdy kryptowalut FTX i CoinFLEX. Na początku marca były one sprzedawane po 20 centów za dolara w przypadku FTX.

OPNX oferuje transakcje spot i futures dla głównych kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum, Dogecoin i tokeny USD (USDC). Oczekuje się, że handel zostanie uruchomiony w nadchodzących tygodniach, według Lamb.

Token FLEX firmy CoinFLEX będzie służył jako natywny token platformy OPNX. Posiadacze mogą uzyskać do 50% zniżki na opłaty transakcyjne z tokenem, który będzie okresowo spalany lub trwale wycofywany z obiegu. Może to potencjalnie poprawić wartość waluty dla posiadaczy FLEX w przyszłości, jeśli popyt i trakcja dla OPNX wzrosną, a podaż będzie stopniowo spadać.

Zhu Su i Kyle Davies, założyciele zbankrutowanego funduszu hedgingowego Three Arrows Capital (3AC), w zeszłym miesiącu połączyli siły ze współzałożycielami borykającej się z problemami giełdy kryptowalut CoinFLEX, aby stworzyć Open Exchange. Nazwali ją „pierwszym na świecie publicznym rynkiem handlu roszczeniami kryptowalutowymi i instrumentami pochodnymi”.

źródło: coindesk.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button