News

Giełda KuCoin oskarżona przez Departament Sprawiedliwości USA

Amerykańscy urzędnicy Departamentu Sprawiedliwości ujawnili akt oskarżenia przeciwko giełdzie kryptowalut KuCoin oraz jej dwóm założycielom za „spisek w celu prowadzenia niezarejestrowanej działalności przekazywania pieniędzy” oraz naruszenia Ustawy o Tajemnicy Bankowej, czyli BSA.

W oświadczeniu z 26 marca Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych oznajmił, że założyciele KuCoin, Chun Gan i Ke Tang, celowo zaniedbali utrzymanie programu przeciwdziałania praniu pieniędzy na giełdzie, co doprowadziło do wykorzystania platformy do „prania pieniędzy i finansowania terroryzmu”. Samą firmę oskarżono o prowadzenie niezarejestrowanej działalności przekazywania pieniędzy oraz naruszenie BSA.

KuCoin i jego założyciele celowo starali się ukryć fakt, że znaczna liczba użytkowników z USA handlowała na platformie KuCoin. Rzeczywiście, KuCoin rzekomo wykorzystało swoją znaczną bazę klientów z USA, aby stać się jedną z największych na świecie giełd pochodnych kryptowalut i transakcji na miejscu, z miliardami dolarów dziennych transakcji i bilionami dolarów rocznego wolumenu handlowego. […] Poprzez zaniechanie wdrożenia nawet podstawowych polityk przeciwdziałania praniu pieniędzy, oskarżeni pozwolili KuCoin działać w cieniu rynków finansowych i być używanym jako schronienie dla nielegalnego prania pieniędzy.

– powiedział prokurator generalny Damian Williams.

Oskarżenia karno-sądowe Departamentu Sprawiedliwości ogłoszono równolegle z cywilną sprawą o egzekwowanie prawa ze strony Komisji Handlu Towarami Futures (CFTC) Stanów Zjednoczonych, która oskarżyła KuCoin „o wielokrotne naruszenia Ustawy o Giełdzie Towarowej i regulacji CFTC”. Według Departamentu Sprawiedliwości, KuCoin otrzymało ponad 5 mld dolarów i przesłało ponad 4 mld dolarów „podejrzanych i kryminalnych funduszy”.

Gan i Tang pomogli założyć KuCoin w 2017 r. Według strony internetowej firmy, operacyjne centrum KuCoin znajdowało się na Seszelach. Dwaj założyciele, obywatele chińscy, obecnie pozostają na wolności.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button