News

Google aktualizuje politykę prywatności – z danych publicznych szkolona będzie AI

Google dokonało aktualizacji swojej polityki prywatności, która teraz pozwala na wykorzystanie publicznie dostępnych danych do celów szkolenia sztucznej inteligencji (AI).

Aktualizacja polityki prywatności firmy nastąpiła 1 lipca i można ją porównać z poprzednimi wersjami polityki za pośrednictwem linku opublikowanego na stronie aktualizacji.

W najnowszej wersji można zauważyć zmiany, w tym dodanie modeli AI Google – Bard i Cloud AI do usług, które można trenować, korzystając z „informacji dostępnych publicznie online” lub z „innych źródeł publicznych”.

Aktualizacja polityki sugeruje, że Google teraz jasno informuje publiczność i swoich użytkowników, że cokolwiek jest publicznie udostępnione online, może być wykorzystane w procesach szkolenia obecnych i przyszłych systemów AI, które rozwija firma.

Aktualizacja ze strony Google pojawiła się niedługo po tym, jak OpenAI, twórca popularnego chatbota AI ChatGPT, został pozwany zbiorowo w Kalifornii za rzekome wykorzystywanie prywatnych informacji użytkowników pobieranych z internetu.

Twierdzono, że OpenAI użył danych z milionów komentarzy na mediach społecznościowych, blogach, Wikipedii i innych osobistych informacji użytkowników do szkolenia ChatGPT bez uprzedniego uzyskania zgody. Pozew stwierdził, że to naruszało prawa autorskie i prywatność milionów użytkowników w Internecie.

Niedawna zmiana Twittera w liczbie tweetów, do których użytkownicy mają dostęp w zależności od statusu weryfikacji konta, spowodowała plotki w Internecie, że wynika to częściowo z wykorzystywania danych przez AI.

Dokumenty twórców Twittera wyjaśniają, że ograniczenia dotyczące częstotliwości zostały wprowadzone jako metoda zarządzania ilością żądań kierowanych do interfejsu programistycznego aplikacji Twittera (API).

Elon Musk, właściciel i były CEO Twittera, niedawno napisał na Twitterze, że z platformy były „pobierane dane w takiej skali, że usługa dla normalnych użytkowników się pogarszała”.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button