News

Google obniża cenę modelu Gemini AI

Alfabet, firma-matka Google’a, ogłosiła, że planuje obniżyć koszty swojego najbardziej zaawansowanego modelu sztucznej inteligencji (AI), Gemini, i uczynić go bardziej dostępnym dla programistów.

Zgodnie z doniesieniami, firma poinformowała, że cena modelu Pro Gemini została obniżona o 25–50% w porównaniu do czerwca.

Gemini został wprowadzony w trzech wariantach 6 grudnia, a jego najbardziej zaawansowana wersja potrafi rozumieć informacje na wyższym poziomie niż inne technologie Google, w tym przetwarzanie wideo i dźwięku.

Według Google najpotężniejsza wersja jest zaprojektowana do pracy w centrach danych, podczas gdy inne będą używane na osobistych urządzeniach i w pakiecie aplikacji Google.

Oprócz obniżenia cen, firma zapowiedziała udostępnienie narzędzi programistom do tworzenia wersji Gemini dla klientów. 6 listopada ChatGPT firmy OpenAI wprowadził nową funkcję, pozwalającą subskrybentom premium tworzyć niestandardowe wersje GPT.

Premiera Gemini była równie ekscytująca, co kontrowersyjna. Początkowo Google wypuścił produkt, porównując go bezpośrednio do GPT-4 zyskując nawet miano „mordercy GPT”.

Jednakże internauci szybko zaczęli żartować z twierdzeń Google o wyższości i publikowali porównania zadań przypisanych obu modelom, z których wiele wykazywało dokładniejsze wyniki osiągane przez model OpenAI.

Internauci twierdzili, że Google „kłamał” co do swoich możliwości i edytował filmy, aby pokazać bardziej imponujące wyniki. 11 grudnia przedstawiciele Google przyznali, że niektóre materiały promocyjne zostały zmanipulowane dla „zwięzłości”.

Od premiery ChatGPT od OpenAI dla szerszej publiczności w listopadzie 2022 roku, wiele wiodących firm technologicznych na świecie ściga się, aby opracować i wdrożyć potężne konkurencyjne modele AI.

28 listopada Amazon wprowadził własnego konkurenta ChatGPT o nazwie „Q”, specjalnie stworzonego dla biznesu, podczas gdy Meta, firma-matka Facebooka i Instagrama, w tym roku wydała swojego konkurenta o nazwie „Llama 2”, a Elon Musk wprowadził swojego chatbota AI o nazwie „Grok”.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button