News

Mimo, iż CZ częściowo przyznał się do winy, to ciągle nie ma zgody na jego powrót do ZEA

Sędzia federalny przyjął przyznanie się założyciela Binance, Changpenga „CZ” Zhao do jednego z zarzutów naruszenia ustawy o tajemnicy bankowej. Ciągle nie ma jednak decyzji, czy Zhao może wrócić do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zanim zostanie skazany. 

Sędzia federalny Richard Jones z Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Zachodniego Okręgu Waszyngtonu przyjął wyjaśnienia w środę, nieco ponad dwa tygodnie po tym, jak Zhao i założona przez niego giełda Binance przyznały się do różnych naruszeń związanych ze złymi praktykami w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy na największej na świecie giełdzie kryptowalut. W ramach przyznania się do winy Zhao ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego giełdy. 

Ten Trybunał, po rozpatrzeniu Raportu i Zalecenia Sędziego Pokoju Stanów Zjednoczonych, co do którego nie wniesiono w odpowiednim czasie sprzeciwu (… ) Niniejszym przyjmuje przyznanie się oskarżonego do winy (…) Oskarżony zostaje uznany za winnego takiego przestępstwa. Wszystkie strony staną przed Trybunałem w celu wydania wyroku zgodnie z zarządzeniem.

– poinformował sędzia. 

Wydanie wyroku zaplanowano na 23 lutego 2024 r. Zhao został zwolniony za kaucją. Jednak prokuratorzy zwrócili się do sędziego o nałożenie na niego obowiązku pozostania w USA do czasu wydania wyroku. Prawnicy założyciela Binance argumentowali, że Zhao nie stanowi zagrożenia i powinien mieć możliwość powrotu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie przebywa jego rodzina. 

Zgodnie z warunkami zwolnienia z kaucji, Zhao miałby pozwolenie na powrót, ale musiałby wrócić do USA na dwa tygodnie przed wydaniem wyroku. Sędzia Jones wstrzymał tę procedurę w zeszłym tygodniu do czasu wydania ostatecznego orzeczenia w tej sprawie. 

Binance, które przyznało się do trzech zarzutów, w tym jednego związanego z sankcjami, musi zezwolić obserwatorom na złożenie raportu Departamentowi Sprawiedliwości i Departamentowi Skarbu w ramach ugody. Giełda zgodziła się również zapłacić ogromną kwotę 4.3 mld dolarów. Richard Teng, były dyrektor Binance, objął stanowisko dyrektora generalnego.

źródło: coindesk.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button