News

Gruzja: Tether będzie wspierał rozwój technologii blockchain w regionie

Tether, firma stojąca za największym na świecie stablecoinem USDT, podpisała Memorandum of Understanding (MOU) z rządem Gruzji. 

Partnerstwo wzmacnia pozycję firmy jako „pionierskiego partnera infrastrukturalnego dla miast i narodów na całym świecie”. Współpraca pomoże krajowi w staraniach, aby stać się globalnym centrum technologii blockchain. 

Zgodnie z dokumentem, podpisana umowa może pozytywnie wpłynąć zarówno na Tether, jak i na Gruzję. Paolo Ardoino ,CTO emitenta stablecoinów opisał ten ruch jako „znaczący kamień milowy”, który może pomóc jego podmiotowi w dążeniu do dywersyfikacji oferty.

Dzięki zrozumieniu potencjału kryptowalut, Tether ma na celu wzmocnienie pozycji miast i ułatwienie przyjęcia technologii blockchain, a także rozwiązań technologicznych peer-to-peer, takich jak Keet i Holepunch.

– dodał. 

Jednocześnie MOU będzie koncentrować się na stworzeniu dobrze prosperującego ekosystemu startupów i pobudzeniu rozwoju Gruzji w świecie kryptowalut. Zarówno Tether, jak i rząd Gruzji chwalili wysoką jakość życia w kraju i sprzyjające warunki pracy, które mogą przyciągnąć międzynarodowe inwestycje. 

Irakli Nadareishvili, wiceminister gospodarki i zrównoważonego rozwoju, powiedział, że Tether jest zainteresowany inwestowaniem w regionie. W związku z tym firma wprowadzi fundusz dla krajowych startupów, aby pomóc w rozwoju technologii blockchain. Celem jest pozycjonowanie Gruzji jako lidera w tej dziedzinie. 

Uzgodniliśmy również współpracę na polu edukacyjnym w zakresie technologii blockchain, która przyczyni się do rozwoju lokalnych technologii w kraju, a także wprowadzenia firm działających w tym sektorze w Gruzji.

– powiedział urzędnik. 

Tether działa w Lugano

Poza zaangażowaniem w Gruzji firma podała wcześniej “rękę” władzom szwajcarskiego miasta Lugano. 

Umowa, podpisana w zeszłym roku, miała na celu zwiększenie możliwości blockchain miasta i uczynienie Bitcoina i USDT prawnym środkiem płatniczym w regionie. 

Ardoino pochwalił inicjatywę, podkreślając sukces, jaki Salwador odniósł po ogłoszeniu podstawowej metody płatności w kryptowalucie w swoich granicach: 

PKB Salwadoru wzrósł o 10%, a turystyka o 30% po ogłoszeniu Bitcoina prawnym środkiem płatniczym. Wyobraź sobie, co możemy zrobić w mieście w centrum Europy.

źródło: cryptopotato.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button