News

Gwałtowne spadki przychodów firm w branży kryptograficznej

Firma wydobywcza Hut 8 Mining (HUT) odnotowała spadek przychodów w pierwszym kwartale o ponad -64% do 19 mln CAD (14,16 mln USD) rok do roku. Wcześniej firma została zmuszona do wyłączenia niektórych maszyn z powodu sporu z dostawcą energii. 

Przychody spadły o -13% w stosunku do poprzedniego kwartału, co było poniżej oczekiwań analityków. Firma odnotowała zysk EPS w wysokości 0,47 CAD w porównaniu z prognozami strat w wysokości 0,15 CAD na FactSet. 

Podczas gdy przemysł wydobywczy kryptowalut zaczyna wychodzić z brutalnej zimy kryptograficznej, w której główne firmy, takie jak Compute North i Core Scientific (CORZ), złożyły wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie Rozdziału 11, Hut 8 musiał wyłączyć około 8 000 maszyn w swoim zakładzie w Ontario. Spór z dostawcą energii trwa od połowy listopada. Od tego czasu udało się przywrócić  1000 koparek. 

Ponadto oddział w Drumheller pracuje z zaledwie 15% wydajnością z powodu problemów elektrycznych, które uszkodziły sprzęt. Witryna prawdopodobnie odpowiada za około 0,9 EH/s całkowitej mocy obliczeniowej Hut 8 wynoszącej 2,6 EH/s. 

Warto dodać, że Hut 8 jest w trakcie fuzji z US Bitcoin Corp. (USBTC), prywatnym górnikiem działającym w Nowym Jorku i Teksasie. 

Inną firmą, która ponosi również znaczne straty jest Robinhood. Według firmy, internetowa platforma transakcyjna odnotowała przychody z handlu kryptowalutami w wysokości 38 mln USD w pierwszym kwartale 2023 r. Stanowi to spadek o około -30% rok do roku. Jednak w ujęciu kwartalnym przychody z kryptowalut spadły zaledwie o -1%. 

Dochody z handlu kryptowalutami w wysokości 38 mln dolarów w pierwszym kwartale można porównać do 441 m;n dolarów przychodów z handlu we wszystkich firmach HOOD, co stanowi wzrost o 47,5% rok do roku. 

Firma poinformowała również, że posiada aktywa kryptograficzne o wartości około 11.5 mld dolarów. Oznacza to wzrost o 36% w stosunku do czwartego kwartału.

źródło: coindesk.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button