News

Haker zwraca 80% skradzionych środków z Safemoon

Haker, który ukradł 9 milionów dolarów aktywów z Safemoon, zwrócił 7.2 mln z tej kwoty. Informacje firmy analitycznej Peckshield pokazały, że “exploit” zwrócił środki w dwóch kolejnych transakcjach do portfela protokołu. 

Wczoraj Safemoon potwierdził zwrot środków, zauważając, że haker najpierw wykonał testową transakcję na 100 BNB. Ponadto protokół DeFi pozwolił hakerowi zatrzymać 20% ze skradzionych 9 milionów dolarów. 

Według informacji, haker zwrócił środki w dwóch transakcjach w dniu dzisiejszym. Pierwsze 10 000 tokenów BNB o wartości około 3.4 mln dolarów i kolejne 11 804 BNB o wartości 3.8 mln dolarów wysłał do portfela skarbowego Safemoon. 

Cena SFM rośnie

Safemoon spotkał się z ostrą reakcją społeczności po incydencie. Niektórzy zarzucali protokołowi “nagradzanie czynów przestępczych” i bagatelizowanie sprawy. Wpłynęło to na nastroje rynkowe SFM, obniżając cenę tokena o prawie -12% do 0,00021 USD. Jednak token szybko się podniósł i ponownie zaczął rosnąć.  

Od wczoraj, 19 kwietnia, cena SFM wzrosła o 18,2%, zamykając się na poziomie 0,00022026 USD. W czasie redagowania tesktu cena SFM wzrosła o 13% w ciągu ostatnich 24 godzin i wynosi 0,000205 USD. Ruch cen sugeruje, że wiadomość o odzyskaniu skradzionych środków pozytywnie wpłynęła na nastroje na rynku SFM.  

Ogromne straty w wyniku ataków hakerskich w I kwartale

Podobne ataki, które doprowadziły do utraty środków, były powszechne w ekosystemie kryptograficznym w ostatnich latach. Według kwartalnego raportu Certik, sieć BNB odnotowała największą liczbę incydentów hakerskich w pierwszym kwartale 2023 roku, podczas gdy Ethereum straciło najwięcej. 

Jak wynika ze wspomnianego raportu, tylko w pierwszym kwartale protokoły kryptograficzne straciły ponad 320 mln dolarów z powodu exploitów. Chociaż straty były znacznie mniejsze niż dane z I kwartału 2022, to nadal są znaczące. Według raportu Certik, mogą one wiązać się z ostatnimi wydarzeniami w tradycyjnym sektorze finansowym, takimi jak upadek Silicon Valley Bank.  

Certik zauważył, że BNB Chain odnotował 139 incydentów hakerskich, podczas gdy Ethereum Chain stracił 221 mln dolarów w pierwszym kwartale 2023.

źródło: bitcoinist.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button