News

Hakerzy przejęli popularny kanał na Youtube, aby promować scam dotyczący XRP

Popularny kanał YouTube DidYouKnowGaming ogłosił na Twitterze, że utracił dostęp do swojego konta. Hakerzy przejęli profil, aby promować swoje oszustwo dotyczące XRP. Administratorzy poprosili o pomoc w odzyskaniu dostępu do kanału. 

To nie pierwszy raz, kiedy takie incydenty mają miejsce na YouTube. Przypomnijmy, że Ripple pozwał YouTube w 2020 roku za niepodjęcie odpowiednich działań w celu zwalczania takich oszustw.   

DidYouKnowGaming przejęty w celu promowania oszustwa XRP 

Kanał udostępnił informacje o incydencie na swoim koncie na Twitterze, stwierdzając, że zespół utracił dostęp do swojego kanały YouTube. Jednak zespół zapewnił obserwujących, że pracuje nad przywróceniem kontroli, ale także poprosił o pomoc ekspertów. 

Według doniesień użytkowników, źli aktorzy uzyskali dostęp do konta Google kanału i zmienili jego nazwę z DidYouKnowGaming na Ripple. Hakerzy wykorzystali również logo Ripple, aby oszukać niczego niepodejrzewających widzów. 

Kanał o grach miał ok. 2.4 miliona subskrybentów, a tak duża publika stanowiła realny grunt dla oszustów. Na szczęście widzowie zaalarmowali zespół, gdy nieznane treści wzbudziły ich podejrzenia.  

Według niektórych użytkowników, hakerzy nie usunęli oryginalnych filmów na kanale. W związku z tym twórcy wciąż mają nadzieję na odzyskanie filmów po odzyskaniu dostępu.

Źli aktorzy wykorzystują filmy z YouTube do promowanie oszustw związanych z kryptowalutami

Ostatni incydent dotyczył użytkowników YouTube zainteresowanych gromadzeniem tokenów XRP. Chodziło o to, aby naciągnąć na fałszywe inwestycje w imię ogromnych zysków. 

Tego rodzaju incydenty powtarzają się w przestrzeni kryptograficznej. W 2020 roku oszuści podszywali się również pod dyrektorów Ripple, aby promować oszustwa związane z prezentami XRP, co doprowadziło do sporu między Ripple a YouTube. 

Oprócz XRP, złym aktorom udało się oszukać użytkowników YouTube fałszywmi aplikacjami udającymi programy inwestycyjne USDT. Lutowy raport WithSecure ujawnił, że 30 oszustów ukradło ponad 100 000 dolarów od co najmniej 900 ofiar.  

W raporcie zauważono, że filmy były hostowane na YouTube i obiecywały ofiarom ogromne zwroty z inwestycji. Niektóre kanały promujące oszustwo miały dużą liczbę subskrybentów i wyświetleń, a niektóre były kontami zweryfikowanymi przez YouTube.

źródło: bitcoinist.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button