News

Indie proponują system płatności konwersacyjnych oparty na SI

Bank Rezerw Indii (RBI), czyli centralny bank kraju, opublikował oświadczenie prasowe, w którym przedstawił koncepcję wykorzystania sztucznej inteligencji (SI) do płatności konwersacyjnych w ramach zintegrowanego interfejsu płatności (UPI), będącego systemem natychmiastowych płatności rozwiniętym w Indiach.

Dnia 10 sierpnia RBI zauważył, że UPI przyczynił się do rewolucji w dziedzinie płatności cyfrowych w Indiach, co zawdzięcza swym atutom takim jak łatwość użytkowania, bezpieczeństwo oraz niezawodność. Centralny bank podkreślił również, że wprowadzenie nowych funkcji umożliwiło dostosowanie platformy do zróżnicowanych potrzeb gospodarki kraju. W miarę jak postęp technologiczny idzie naprzód, RBI zaznaczył, że istnieje potencjał do stworzenia systemu opartego na sztucznej inteligencji, który będzie inicjował i finalizował transakcje w toku rozmowy. W oświadczeniu czytamy:

Sztuczna inteligencja (SI) coraz bardziej integruje się z gospodarką cyfrową, a instrukcje konwersacyjne mają ogromny potencjał w poprawie użyteczności oraz zasięgu systemu UPI.

– czytamy.

Według ogłoszenia, system będzie dostępny na smartfonach. RBI jest przekonany, że pomoże to jeszcze bardziej zwiększyć penetrację cyfrową w kraju.

Pod względem obsługi językowej, początkowo system będzie działał w języku hindi i angielskim, a w przyszłości planowane są aktualizacje, które wprowadzą wsparcie dla większej liczby języków indyjskich.

Jednakże, mimo ogromnego potencjału, sztuczna inteligencja niesie ze sobą również liczne ryzyka i wyzwania. Dnia 9 sierpnia CEO Binance, Changpeng Zhao, zwrócił uwagę na to, że SI zaczyna stwarzać ryzyka z perspektywy „weryfikacji wideo”, po zobaczeniu jakości awatara generowanego przez SI, który jest bardzo podobny do rzeczywistej osoby.

Podobnie, przemysł muzyczny pokazał, że sztucznie generowane głosy mogą brzmieć identycznie jak popularni muzycy. Z tego powodu Universal Music Group i Google podobno rozpoczęły rozmowy w sprawie licencjonowania melodii i ścieżek wokalnych artystów do wykorzystania w piosenkach generowanych przez SI.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button