News

Inflacja na Ethereum najwyższa od momentu wdrożenia EIP-1559

Ether, niegdyś moneta czysto inflacyjna, wydaje się wracać do swoich korzeni. Eksperci są jednak przekonani, że wkrótce zyska na znaczeniu jako aktywo deflacyjne. 

Aktywność sieciowa Ethereum znacznie spadła z powodu pogorszenia koniunktury na rynku, gdy zdecentralizowane sektory finansów i NFT ucierpiały w związku z sytuacją.

Nie oszczędzono też cen gazu. W rzeczywistości nowe dane sugerują, że liczby te osiągnęły wieloletnie minima i zbliżają się do poziomów z maja 2020 roku. 

Gdy opłaty za Ethereum spadły poniżej 5 USD za transakcję, ETH spalony przez EIP-1559 osiągnął najniższy poziom w historii. Co więcej, tylko 11% wybitych emisji zostało spalonych z obiegu. 

Na teraz, ETH jest „najbardziej inflacyjny” od czasu uruchomienia EIP-1559.

zauważył główny badacz Glassnode. 

Ethereum przyjęło mechanikę wypalania, aby pomóc użytkownikom w przejściu do nowej sieci proof-of-stake (PoS) z obecnej proof-of-work (PoW).

Aktualizacja EIP-1559

Aktualizacja EIP-1559 została wprowadzona latem ubiegłego roku. Jest to mechanizm spalania w czasie rzeczywistym, który pojawił się wraz z hard forkiem London w sierpniu 2021 roku. Mechanizm ten został wprowadzony, aby pomóc ustabilizować wysokie opłaty za gaz, z których sieć jest znana

Celem mechanizmu spalania było doprowadzenie do deflacji Ethereum. Jednak wysoki wskaźnik emisji skłonił sieć do pójścia w innym kierunku. 

Z drugiej strony oczekuje się, że długo oczekiwana aktualizacja „Merge” Ethereum zmniejszy podaż za pomocą EIP-1559 poprzez spalenie ETH. 

Dyrektor ds. badań IntoTheBlock, Lucas Outumuro, uważa, że emisja netto Ethereum będzie ograniczona do zakresu od 0,5% do 4,5% w oparciu o opłaty sieciowe po fuzji. 

Zgodnie z ustaleniami zarządu, opartymi na danych historycznych, emisja netto ETH spadnie, powodując wzrost cen w miarę spadku podaży w obiegu:

ETH stanie się deflacyjne po fuzji. 

źródło: cryptopotato.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button