News

Instagram stworzy aplikację tekstową, aby rywalizować z Twitterem

Podczas tajnego spotkania z wybranymi twórcami, Meta, właściciel Instagrama, podobno ujawniła plan uruchomienia aplikacji do komunikacji tekstowej. Wyciekły zrzuty ekranu rzekomej nadchodzącej aplikacji, które pokazują interfejs użytkownika podobny do Twittera. 

Plany zostały ujawnione przez Lię Haberman, nauczycielkę marketingu influencerów i marketingu w mediach społecznościowych na University of California.  

Według niej, chociaż aplikacja tekstowa zbudowana jest na Instagramie, to ma być zdecentralizowana i będzie działać oddzielnie. Apka będzie również kompatybilna z innymi zdecentralizowanymi aplikacjami społecznościowymi, takimi jak Mastodon, umożliwiając użytkownikom dotarcie do większej liczby odbiorców.

Nadchodzący projekt będzie utrzymywać scentralizowany kanał podobny do Twittera, umożliwiając użytkownikom przeglądanie treści, takich jak tekst, obrazy i filmy. Każdy post tekstowy będzie ograniczony do 500 znaków.

Podczas gdy aplikacja rywalizująca z Twitterem będzie działać niezależnie od Instagrama, kontrola twórcy i funkcje bezpieczeństwa konta, takie jak zablokowane konta, zostaną przeniesione do nowej aplikacji.

Reporterka Bloomberg, Sarah Frier, podobno potwierdziła rozwój aplikacji podobnej do Twittera na Instagramie od osób z wewnątrz. Meta po raz pierwszy potwierdziła plany stworzenia niezależnej zdecentralizowanej sieci społecznościowej w marcu, komunikując: 

 Badamy samodzielną zdecentralizowaną sieć społecznościową do udostępniania aktualizacji tekstowych. Wierzymy, że istnieje szansa na oddzielną przestrzeń, w której twórcy i osoby publiczne mogą dzielić się aktualnymi informacjami o swoich zainteresowaniach. 

Mając wizję dalszej decentralizacji w Internecie, TBD, oddział Block, firmy fintech Jacka Dorseya, ogłosił zdecentralizowaną platformę internetową web5. Jej celem będzie wprowadzenie „zdecentralizowanego przechowywania tożsamości i danych” do aplikacji. 

Aby ułatwić to zdecentralizowane korzystanie z sieci, platforma web5 firmy TBD wprowadzi kilka kluczowych komponentów i będzie wykorzystywać zdecentralizowane identyfikatory.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button