News

Japonia: FSA ostrzega Binance, Bybit i inne giełdy

W piśmie ostrzegawczym wydanym w piątek japońska agencja usług finansowych (FSA) stwierdziła, że wiele zagranicznych giełd kryptowalut, w tym Binance, Bybit, MEXC Global i Bitget, prowadzi działalność w tym kraju bez odpowiedniej rejestracji. W ten sposób naruszane są krajowe zasady rozliczania funduszy prawa. 

Zgodnie z ostrzeżeniem FSA stwierdziła, że giełdy naruszyły japońskie przepisy dotyczące rozliczeń funduszy, prowadząc działalność w zakresie handlu aktywów kryptograficznych bez odpowiedniej rejestracji. Regulator wyjaśnił, że obecna lista niezarejestrowanych podmiotów może nie odzwierciedlać dokładnie aktualnego stanu rzeczy. 

Akcja FSA jest następstwem rozprawy z niezarejestrowanymi giełdami kryptograficznymi w kraju Azji Wschodniej. W 2020 roku FSA wprowadziła nowe przepisy zobowiązujące giełdy kryptowalut do rejestracji w agencji i uzyskania licencji na prowadzenie działalności w Japonii. 

Ostrzeżenie Binance przez FSA oznacza, że przemysł kryptowalut w Japonii i innych krajach stoi w obliczu większej kontroli regulacyjnej. Ryzyka związane z nieuregulowanymi giełdami takie jak oszustwa, pranie pieniędzy i manipulacje na rynku, coraz bardziej dotyczą organów regulacyjnych 

Chociaż Japonia pracuje nad nowymi przepisami dla sektorów kryptowalut i Web3, kraj ten nie rozprawił się z branżą tak mocno, jak niektóre inne większe gospodarki, takie jak Stany Zjednoczone. 

Firma zajmująca się giełdą kryptowalut, Binance i jej założyciel, Changpeng Zhao  zostali niedawno pozwani przez amerykańską komisję handlu kontraktami futures (CFTC) w związku z naruszeniami tamtejszych przepisów. 

FSA wystosowała również formalne ostrzeżenie dla Binance dotyczące działania bez niezbędnych zezwoleń w 2021 roku. 

Jak to tej pory Binance, Bybit i MEXC nie ustosunkowali się do wydanego ostrzeżenia przez japoński FSA.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button