Kryptowaluty

Japonia: Po czteroletniej hibernacji bitomaty wracają do życia

Bitomaty w Japonii “budzą się” po raz pierwszy od krypto zimy z 2018 roku. Dzięki temu mieszkańcy Osaki i Tokio będą mogli handlować kryptowalutami z urządzeń innych niż smartfony lub komputery. 

Gaia, lokalna krypto giełda, ujawniła, że zadebiutuje z produktem BTM planując wprowadzenie 130 maszyn w ciągu trzech lat. Bitomaty obsługiwać mają Bitcoin, Ether, Bitcoin Cash i Litecoin. 

Krypto bankomat to terminal podłączony do internetu, który umożliwia konsumentom wymianę waluty fiducjarnej na Bitcoiny. BTM-y pozwalają użytkownikom sprzedawać krypto za pieniądze fiducjarne. 

Prezes Gaia, Motohiro Ogura

Dobrze jest, że w BTM można natychmiast wymienić krypto na gotówkę. Wirtualne pieniądze zwykle cieszą się największym zainteresowaniem jako wehikuł inwestycyjny, jednocześnie mając potencjał do wykorzystania jako waluta rozliczeniowa.

– powiedział ceo Gaia, Motohiro Ogura

Systemy te różnią się od tradycyjnych bankomatów, które umożliwiają klientom banków fizyczne pobieranie gotówki ze swoich kont. Bitomaty “są transakcjami opartymi na blockchain”, które przenoszą krypto do cyfrowego portfela użytkownika, zwykle za pomocą kodu QR. 

Katastrofalne włamanie na Coincheck z początku 2018 roku zadało ciężki cios japońskiemu sektorowi kryptowalut, sprawiając, że BTM-y w kluczowych lokalizacjach handlowych były praktycznie bezużyteczne. 

Cztery lata temu hakerzy włamali się do zapory Coincheck i ukradli tokeny NEM o wartości około 500 mln dolarów. Sytuacja ta skłoniła władzę do zamknięcia wszystkich bankomatów kryptowalutowych w całym kraju. 

W ostatnich latach liczba bitomatów na całym świecie znacznie wzrosła. Stany Zjednoczone są obecnie niekwestionowanym liderem z blisko 34.000 maszyn. 

Bitomatów na świecie przybywa

CoinATMRadar, ujawniła w 2017 roku, że liczba bitomatów na świecie wzrosła o ponad 100% w ciągu ostatniego roku. 

Ponowne wprowadzenie BTM-ów w Japonii byłoby pierwszym w krajowej gospodarce kryptograficznej, ponieważ żadna regulowana japońska firma nigdy nie obsługiwała takich urządzeń do dystrybucji kryptowalut. 

Bankomaty Bitcoin pozwolą klientom wypłacić do 747 USD na transakcję i 2243 USD dziennie. W ramach działań związanych z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy (AML) wypłaty są ograniczone.

źródło: bitcoinist.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button