News

Kolejny cios dla Binance – tym razem w Nigerii

To był ciężki tydzień dla giełdy kryptowalut Binance. 9 czerwca organ ds. papierów wartościowych w Nigerii podobno uznał giełdę za nielegalną. Dzieje się to zaledwie kilka dni po pozwaniu Binance przez amerykańską SEC. 

Binance Nigeria Limited zostaje niniejszym poinstruowana, aby natychmiast zaprzestać pozyskiwania nigeryjskich inwestorów w jakiejkolwiek formie.

– ogłosiła Nigeryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd w oświadczeniu zaprezentowanym przez Bloomberg. 

Regulator zauważył również, że Binance nie jest ani zarejestrowany, ani regulowany w kraju, co czyni jego działalność nielegalną.  

Cios ten nastąpił zaledwie kilka dni po pozwaniu Binance przez władze USA. Amerykańska SEC postawiła 5 czerwca 13 zarzutów przeciwko Binance. Wśród nich są oskarżenia o niezarejestrowane oferty i sprzedaż papierów wartościowych, brak rejestracji jako giełda lub broker oraz mieszanie funduszy. Firma odpowiedziała, że dostarczyła wszystkich informacji wymaganych przez organy regulacyjne i nie może się doczekać „obrony w sądzie”. 

Binance to popularna giełda kryptowalut w Nigerii. Jest to jeden z najbardziej znanych hubów kryptograficznych w regionie i najbardziej zaludniony kraj Afryki. Badanie przeprowadzone przez Chainalysis pokazuje, że region Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej jest liderem adopcji kryptowalut na całym świecie, a użytkownicy otrzymali 566 mld dolarów w kryptowalutach między lipcem 2021 a czerwcem 2022. Stanowi to wzrost o 48% w porównaniu z poprzednim rokiem. 

Zakaz wynika z ostatnich zmian regulacyjnych w lokalnym ekosystemie kryptograficznym. 28 maja były prezydent Muhammadu Buhari podpisał ustawę o finansach, wprowadzającą 10% podatek od zysków z aktywów cyfrowych. Nowo wybrany prezydent Nigerii, Bola Tinubu, wydał niedawno manifest sugerujący rewizję przepisów nigeryjskiej SEC dotyczących zasobów cyfrowych, aby uczynić je bardziej przyjaznymi dla biznesu. 

Bank Centralny Nigerii nie uznaje kryptowalut za prawny środek płatniczy, a banki komercyjne mają zakaz angażowania się w transakcje kryptowalutowe w kraju od lutego 2021 roku.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button